Marketing MIX Jubileusz firmy Kärcher – pierwszy na świecie koncert, w którym zagrała… myjka...

Jubileusz firmy Kärcher – pierwszy na świecie koncert, w którym zagrała… myjka wysokociśnieniowa!

25
0

24 października br firma Kärcher Sp. z.o.o., bo tak brzmi pełna nazwa rodzimego przedstawicielstwa niemieckiego giganta Alfred Kärcher SE & Co. KG, obchodziła uroczyście  jubileusz 25 lat obecności na polskim rynku.

W tym dniu, w pięknych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zgromadzili się niemal wszystkich, dzięki którym firma Kärcher z sukcesem już od ćwierćwiecza działa w Polsce. Honorowymi gośćmi gali jubileuszowej był p. Johannes Kärcher, właściciel i równocześnie syn założyciela firmy Kärcher oraz p. Hartmut Jenner, Prezes Zarządu firmy Alfred Kärcher w Niemczech. W gronie gości nie zabrakło zarówno dyrektorów i zarządzających ważnymi dla Krakowa i Polski, instytucjami kultury i sportu, które jako mecenas lub sponsor Kärcher Sp. z o.o. wspiera od lat, jak i przedstawicieli wszystkich instytucji, agencji, usługodawców i dostawców wspomagających firmę w codziennej działalności biznesowej. Specjalnie witani byli właściciele i dyrektorzy firm, z którymi Kärcher Sp. z o.o. wiąże współpraca handlowa i dzięki którym produkty Kärcher trafiają do rąk polskich odbiorców. Nade wszystko uhonorowani zostali pracownicy Kärcher Sp. z o.o., niektórzy już na zasłużonej emeryturze, którzy są najważniejszymi budowniczymi sukcesów Kärcher w Polsce. Podczas uroczystości nie zabrakło niespodzianek. Jedną z nich było pierwsze na świecie wykonanie utworu na orkiestrę symfoniczną i… myjkę wysokociśnieniową. Gmach teatru wypełniły dźwięki Kaerchertino XXV opus 1., który to utwór specjalnie na tę okazję skomponował utalentowany kompozytor młodego pokolenia Pan Kamil Kruk.

Uroczystość rozpoczęła się w samo południe, granym na żywo, z III piętra widowni Teatru Słowackiego, hejnałem mariackim doskonale znanym każdemu odwiedzającemu Kraków i przemierzającemu Rynek Główny o pełnych godzinach dnia. Gdy wybrzmiał hejnał, a zabytkowa kurtyna H. Siemiradzkiego uniosła się w górę rozpoczęła się emisja filmu, raczej impresji filmowej  „25 lat Kärcher w Polsce”, prezentującej zaangażowanie firmy w mecenat kultury i sponsoring wydarzeń sportowych poprzez ukazanie wspólnych wartości, jakie łączą firmę Kärcher ze wspomaganymi instytucjami.

W dalszej części głos zabrał Dyrektor Kärcher Sp. z o.o. p. Jacek Olko. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę pracowników w sukcesie firmy i z nostalgią wspomniał o jej początkach, gdy w 1993 startowała zatrudniając wówczas tylko trzy osoby i zajmując jedno wynajęte pomieszczenie.

Wystąpienie  wygłosił także CEO firmy Alfred Kärcher SE & Co. KG p. Hartmut Jenner. Odniósł się on do wyjątkowych, wymagających uwarunkowań społecznych i historycznych, w których powstała i zaczynała się rozwijać firma. Docenił wkład i zaangażowanie pracowników. Pochwalił ich entuzjazm i pasję z jaką wykonują swoją pracę. Podkreślił także, że firma w 2017 już po raz czwarty z rzędu wygrywała  rywalizację i okazała się najlepszą ze wszystkich spółek Kärcher na świecie.  

Podczas dalszej części gali wyróżnienia odebrali pracownicy z długoletnim stażem: 25 i 10 lat w firmie.  Wśród uhonorowanych znalazł się także, pełniący funkcję Dyrektora Zarządu od początku istnienia spółki, p. Jacek Olko.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą maestro Pawła Przytockiego. W monumentalnych wnętrzach Teatru rozbrzmiewały działa takich klasyków jak: Bach, Schumann, Vivaldi, Mozart czy Moniuszko. Wyjątkową postawę firmy, jej otwartość na nowe idee pokazał najlepiej utwór, który tego dnia miał swoją światową premierę. Był to pierwszy na świecie utwór na orkiestrę symfoniczną i myjkę wysokociśnieniową. Urządzenie K7 Full Control zabrzmiało wraz ze skrzypcami, wiolonczelami i altówkami tworząc niesamowitą, porywająca i nowatorską muzykę. Kompozytorem Kearchertino XXV opus 1 jest pan Kamil Kruk, reprezentant młodego pokolenia twórców, który zdobył już uznanie i liczne wyróżnienia za swoje kompozycje (m.in. podczas Festiwalu Warszawska Jesień).

Jubileuszową galę uzupełnił bankiet w foyer Teatru, przygotowany przez, znaną nie tylko krakowskim koneserom smaku, Restaurację Willa Decjusza.

JK