Aktualności ZeroWaste po śląsku – torby z banerów wyborczych

ZeroWaste po śląsku – torby z banerów wyborczych

0

Barhan to firma pochodząca z Katowic, która od jakiegoś czasu szyje torby z odzyskanych banerów (głównie filmowych). Nowy projekt śląskiej marki odzieżowej w stylu street-artowym to torby banerowe.

 

 

– Chcemy w ten sposób nie produkować nowych niepotrzebnych śmieci, a dać opakowanie, które można po raz kolejny wykorzystać. Często jadąc do naszej pracowni mijaliśmy skrzyżowania pełne banerów wyborczych i zdecydowaliśmy się zdjąć kilka z nich i zrobić z nich torbę, pomagając w ten sposób oczyścić przestrzeń miejską z pozostałości po wyborach i zaangażować do tego ludzi, którzy mogą zrobić to samo – wyjaśnia Agnieszka Kowalska z Barhan.

 

By zostać właścicielem unikatowej torby na zakupy wystarczy napisać na FB barhan.wear lub na insta barhan.pl i umówić się na konkretny termin.

 

– Jeżeli ktoś zgłosi się do nas z banerem wyborczym, bezpłatnie uszyjemy mu z niego torbę. Uszycie jej trwa około 15 minut. Można to też zrobić samemu w domu, wystarczą nożyczki i podstawowa maszyna do szycia (umiejętności krawieckie również się przydadzą). Naszym celem jest zwiększenie świadomości ludzi o recyklingu i dbanie o wspólną przestrzeń miejską – dodaje Jarek Harazin z Barhan.

 

JK