Event MIX Poland Business Run 2019 już we wrześniu!

Poland Business Run 2019 już we wrześniu!

42
0
Poland Business Run 2019 już we wrześniu
Pomaganie przez bieganie to już tradycja. 8 września rusza ósma edycja charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run. 9 miast, ponad 27,5 tys. pracowników firm i korporacji oraz kilkudziesięciu podopiecznych Fundacji, dla których sportowa rywalizacja biegaczy jest szansą na powrót do sprawności i nowy start. Kim są tegoroczni beneficjenci biegu?

Fundacja Poland Business Run od lat wspiera osoby z niepełnosprawnością ruchową, które urodziły się z dysfunkcjami narządów ruchu lub utraciły sprawność w wyniku choroby czy wypadku. Od początku istnienia charytatywna sztafeta pozwoliła “postawić na nogi” ponad 450 beneficjentów z całej Polski. 

– Dzięki zaangażowaniu ludzi biznesu, co roku możemy pomagać naszym podopiecznym. Robimy wszystko, by jak najwięcej osób mogło wrócić do zdrowia i sprawności. Pomoc w realizacji celów każdego z podopiecznych Fundacji to dla nas wyzwanie, a ich osiągniecie – sukces. Wzajemnie napędzamy się do działania, co mobilizuje też naszych partnerów i sponsorów. Bez nich Poland Business Run nie byłby tym, czym jest, czyli imprezą integrującą biznes w słusznym celu – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. – Każdy, komu nie jest obojętny los naszych beneficjentów, może ich wesprzeć zarówno biegając, jak i wpłacając dowolną kwotę w ramach akcji “Pomagam Bardziej” – dodaje.

Pełnosprawni w sporcie

Godziny treningów, litry wylanego potu, marzenie o występach w reprezentacji Polski i… proteza nogi. To historia łącząca aż dwóch beneficjentów tegorocznej sztafety. 22-letni Robert, dla którego pobiegnie Wrocław Business Run 2019, urodził się z wrodzonym brakiem lewej kości udowej. Mimo to od dziecka uprawia sport. W reprezentacji Polski sekcji siatkówki na siedząco brał udział w mistrzostwach Europy i świata. Aktualnie z sukcesami trenuje także kajakarstwo indywidualne.

Z kolei 37-letni Piotr, beneficjent Poznań Business Run 2019, w 2004 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu i przeszedł amputację lewej nogi na wysokości uda, po której długo dochodził do siebie. Sport pomógł mu w powrocie do zdrowia i sprawności. Aktualnie trenuje rzuty lekkoatletyczne w kadrze Polski. Jego celem jest występ w mistrzostwach świata oraz paraolimpiadzie, a marzeniem zostanie trenerem lekkoatletyki.

– Dalsze sukcesy Roberta i Piotra uzależnione są nie tylko od ciężkiej pracy i motywacji, bo tej im nie brakuje. Potrzebne są jeszcze nowe, kosztowne protezy, które pozwolą wygodnie się poruszać i realizować kolejne sportowe plany – tłumaczy Klaudia Kaniewska z Fundacji Poland Business Run, która sama przeszła amputację nogi i doskonale rozumie podopiecznych organizacji.

Mali Bohaterowie i ich protezy

Wśród beneficjentów Poland Business Run nie brakuje także dzieci. Oliwer to radosny sześciolatek. Wszędzie go pełno – biega, skacze i bawi się. Stara się, by nie przeszkadzał mu brak prawego przedramienia i dłoni, bez których się urodził. Od września rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. Kolorowa, indywidualnie dopasowana proteza przywodząca na myśl bohaterów bajek o robotach czy superbohaterach, na pewno pomoże przełamać pierwsze lody w szkole. Po nową kończynę Oliwera pobiegnie 4 tys. uczestników sztafety Katowice Business Run 2019. Z kolei Oskar ma 10 lat i w wyniku choroby stracił nogę. Uwielbia być aktywny i jeździć na rowerze. Marzenia o jego nowej protezie pomogą spełnić biegacze Lublin Business Run 2019.

Kompleksowa pomoc

Odbywający się co roku bieg biznesowy Poland Business Run pozwala zebrać niezbędne środki na pomoc podopiecznym Fundacji. Ale działania organizacji nie kończą się na sztafecie. 

– Dla naszych beneficjentów działamy kompleksowo – zaczynamy od protez, później prowadzimy turnusy rehabilitacyjne w naszym ośrodku Znowu w Biegu. W Krakowie  stworzyliśmy też Centrum Inicjatyw Sportowych przy Hali 100-lecia Cracovii, gdzie realizowane będą projekty ukierunkowane na wspieranie sportu i aktywności osób z niepełnosprawnościami – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Zarejestruj drużynę i pomóż!

W zeszłym roku Fundacji udało się zebrać rekordową kwotę prawie 1,8 mln złotych. Ile środków uda się zgromadzić tym razem, zależy od mobilizacji biegaczy, którzy wystartują 8 września w 9 miastach Polski. Jest ich już 27,5 tysiąca!

By do nich dołączyć, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę, zapisać się online i uiścić opłatę startową. Każdy biegacz ma do pokonania przyjazny dystans ok. 4 km. Rejestracja wciąż trwa w Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi i Szczyrku, gdzie 24 sierpnia po raz pierwszy pobiegnie charytatywna sztafeta górska. Szczegóły TUTAJ.

Przedstawicieli firm zaproszeni są też do współpracy w charakterze wolontariuszy biegu. To właśnie oni dbają, by biegacze czuli się bezpiecznie, mieli wodę czy nie zgubili się na trasie. Dzięki ich wsparciu każda edycja charytatywnej sztafety, jej przebieg i atmosfera, z powodzeniem zapisuje się w pamięci wszystkich uczestników. Zapisy odbywają się przez formularz TUTAJ.