Event MIX Ponad 43 tysiące uczestników wydarzeń w Empiku w pierwszym półroczu 2019

Ponad 43 tysiące uczestników wydarzeń w Empiku w pierwszym półroczu 2019

34
0
Ponad 43 tysiące uczestników wydarzeń w Empiku w pierwszym półroczu 2019

Aż 420 spotkań z ulubionymi pisarzami Polaków, 86 z udziałem popularnych gwiazd muzyki i 167 wydarzeń oraz warsztatów poświęconych rozwijaniu różnych pasji i zainteresowań. Wzięło w nich udział w sumie ponad 43 tysiące osób. To bilans wydarzeń, które Empik zorganizował w salonach w całej Polsce w pierwszym półroczu 2019 roku.

Empik to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek, niekwestionowany lider w kategoriach wydawniczych i jedna z wiodących grup retailowych w Polsce – zorientowanych na produkty pobudzające pasje i wzbogacające codzienność. Salony Empiku to również przestrzeń do ciekawego spędzania wolnego czasu, dająca okazję do bezpośredniego kontaktu z najpopularniejszymi rodzimymi oraz zagranicznymi twórcami. W I połowie br. spotkania, warsztaty i dyskusje organizowane były przede wszystkim w salonach Empiku w 9 największych miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Szczecinie. Wyróżnia je stały, bogaty program tego rodzaju wydarzeń. Na mapie tzw. eventów nie zabrakło również Białegostoku, Lublina, Torunia i Bydgoszczy, a także Opola, Olsztyna, Kielc, Zakopanego, Kościerzyny, Rybnika czy Brodnicy. Odbiorcy wiedzą, że Empik prowadzi taką działalność i chętnie biorą udział w wydarzeniach w salonach: jak pokazują wyniki ogólnopolskiego badania zrealizowanego w styczniu 2019 roku przez Digital Knowledge, aż 74% ankietowanych ma świadomość, że Empik organizuje różnego rodzaju wydarzenia w swoich salonach.

Empik – przestrzeń inspirujących spotkań

W swojej 70-letniej historii Empik zawsze był przestrzenią dla pasjonatów. Każdego roku w salonach organizowane są setki spotkań. Tylko od stycznia do czerwca 2019 roku odbyło się ponad 670 inspirujących wydarzeń w 20 miastach, dając tym samym klientom możliwość obcowania z bestsellerowymi pisarzami, podbijającymi listy przebojów muzykami czy zajawkowiczami, którzy inspirowali uczestników do rozwijania nowych zainteresowań. Ten aspekt działalności marki cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodzi frekwencja. W spotkaniu z Alanem Walkerem, DJ-em znanym szerszej publiczności z takich przebojów, jak „Faded”, „Alone” czy „Sing Me To Sleep”, wzięło udział aż 750 osób. Drugie, pod względem liczby uczestników, było gromadzące pół tysięczną publiczność wydarzenie z udziałemO.S.T.R. – Adama Ostrowskiego. Pochodzący z Łodzi raper to fenomen polskiej sceny. Na koncie ma aż 16 albumów studyjnych, najważniejsze nagrody i wyróżnienia muzyczne, ale fanów do Empiku w Manufakturze ściągnął za sprawą premiery autobiograficznej książki „Brzydki, zły i szczery”. Równie dużą popularnością cieszyło się spotkanie w warszawskim salonie Empik Junior. Reporterka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska rozmawiała z architektami polskiej transformacji – byłym prezydentem Lechem Wałęsą oraz byłym ministrem finansów Leszkiem Balcerowiczem. W warszawskiej premierze książki „Lech, Leszek. Wygrać wolność” wzięło udział 500 osób. Pierwszą piątkę najpopularniejszych wydarzeń zamykają wokalistki – Roksana Węgiel i Agnieszka Chylińska. Na spotkanie ze zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci przybyło pół tysiąca fanów. Z kolei na gdańskiej premierze kolejnej części książki Chylińskiej o przygodach przebojowej nastolatki – „Zezia, miłość i bunt na statku” – pojawiło się 450 osób.

600 wydarzeń w drugim półroczu 2019

Według danych Empiku, informacja o kulturalnych wydarzeniach w salonach dotarła do 42,4 mln odbiorców. – Zapowiedzi spotkań autorskich oraz relacje z nich często goszczą na łamach mediów. To forma promocji nowych pozycji wydawniczych na rynku, więc cieszy nas, że zasięg oddziaływania jest tak duży i w ten sposób inspirujemy do ich odkrywania rzesze czytelników i słuchaczy  – komentuje Marcin Maćkiewicz Menedżer Zespołu Eventowego w Empiku. Tylko w samym czerwcu 2019 roku organizowane przez Empik wydarzenia odwiedziło 6 932 osób. Potwierdza to, że marka w tej kategorii jest niekwestionowanym liderem. W kraju nie ma organizatora wydarzeń na podobną skalę. Empik można zestawić ze światowymi markami, takimi jak FNAC, Waterstones, Foyles, Barnes&Noble, które spotkania autorskie i wydarzenia promocyjne organizują na terenie Francji, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. W II połowie roku Empik planuje zorganizować  co najmniej 600 kolejnych wydarzeń.