Event MIX Wirtualne animacje dla dzieci – sposób na nudę i wsparcie dla rodziców...

Wirtualne animacje dla dzieci – sposób na nudę i wsparcie dla rodziców na home office

0
Group of four children working on laptop together

Cztery tygodnie kwarantanny za nami. Dla rodziców małych dzieci oznacza to łączenie obowiązków zawodowych z domowymi, w tym z trudem walki z domową nudą i wsparciem w nauce. Dzieci potrzebują nieustannej uwagi, której często nie jesteśmy w stanie im dać. W odpowiedzi na te wyzwania firma Oligo zajmująca się na co dzień organizacją wydarzeń dla dzieci wprowadza na rynek wirtualne animacje. To realna pomoc dla rodziców i firm oraz prawdziwa gratka dla dzieci w czasach #zostańwdomu!

Oligo to firma, która od prawie 10 lat działa na rynku eventowym. Specjalizuje się w kreatywnych animacjach dla dzieci. Jest organizatorem wielu wydarzeń dla dzieci, zarówno tych mniejszych typu urodziny dziecka czy animacje w hotelach lub restauracjach, jak i dużych np. miejskie festyny czy pikniki dla dzieci pracowników różnych firm. W czasie pandemii koronawirusa Oligo weszło na rynek z nowym rozwiązaniem – animacjami online.

– Branża eventowa została bardzo dotknięta przez skutki koronawirusa. To trudny dla czas, który mimo wszystko zamierzamy wykorzystać pożytecznie i przekuć w sukces. Wszyscy – zarówno my jak i nasi klienci uczymy się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Okazuje się, że możemy z powodzeniem wykonywać naszą pracę bez wychodzenia z domu. Rodzice na home office bardzo często odczuwają dyskomfort, szczególnie jeżeli chodzi o łączenie pracy z obowiązkami wychowawczymi. Dzieci poszukują nieustannej atencji, pracodawcy terminowości i wydajności w wykonywaniu swoich zadań. Jak sobie z tym poradzić? Nie jest łatwo ale to dobry moment by zgłosić się do nas mówi właściciel Oligo – Piotr Gołębiowski

E-animacje skierowane są do dzieci w przedziale wiekowym 4-12 lat. Odbywają się w dowolnych godzinach, najczęściej w trakcie pracy zdalnej rodziców. Podczas spotkania z animatorem, które odbywa się na żywo dzieci mogą wziąć udział w różnych zajęciach – sportowych, tanecznych, muzycznych, manualnych, aktorskich itp. Animacje dopasowane są do wieku i zainteresowań dzieci. W jednej animacji może wziąć udział maksymalnie 10 osób. Wirtualne spotkania są możliwe dzięki prostym technologiom np. przy wykorzystaniu darmowej aplikacji ZOOM, Skype czy Teams. Aby dzieci mogły wziąć udział w zajęciach potrzebny jest komputer z dostępem do internetu oraz chęci.

Wirtualne spotkania to nie tylko zabawa. Animatorzy Oligo to wykształceni pedagodzy, którzy pomagają starszym dzieciom w odrabianiu lekcji czy nauce. Zdalna nauka jest aktualnie jednym z największych wyzwań stojących przed uczniami, nauczycielami i rodzicami.

– To, co dziś możemy dać jako firma dzieciom to czas, wiedza i doświadczenie. Chcemy wesprzeć rodziców w tym trudnym momencie izolacji i przejąć od nich część obowiązków. Uczymy, bawimy, zajmujemy czas – rozwiązanie animacji online zostało dobrze przyjęte w korporacjach. Pracodawcy w trosce o swoich pracowników oferują im wsparcie w postaci zajęć dla dzieci w trakcie pracy. Mamy już kilka takich współprac dodaje Piotr Gołębiowski.

Bez względu na to ile potrwa narodowa kwarantanna, cyfrowej rewolucji nie da się już cofnąć. Animacje online na stałe wejdą do oferty Oligo. To znak czasów, który niespodziewanie przyszedł do całej branży, warto więc wykorzystać go jak najlepiej.

www.oligo.com.pl