Logo

Event MIX

#WypocznijBezpiecznie

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego przygotowała ogólnokrajową kampanię, której celem jest promocja bezpiecznego wypoczynku w hotelach w całej Polsce.

– Hotele, które zazwyczaj tętnią życiem, przeżywają teraz trudne chwile. Bez gości tracą tożsamość. Ta sytuacja wywołuje w nas wszystkich wiele emocji. Hotelarze z całego serca pragną powrotu gości i to jest główny przekaz naszej kampanii. Drugim ważnym aspektem, jest bezpieczeństwo i higiena w hotelach, a także troska o zdrowie zarówno naszych gości, jak i obsługi – mówi sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński.

Od 4 maja 2020 roku hotele muszą ściśle spełniać dodatkowe wymogi reżimu sanitarnego. Oznacza to, że pobyt w hotelu będzie wyglądał nieco inaczej niż kiedyś. Nie zostały jeszcze zniesione wszystkie obostrzenia rządowe, co oznacza, że do odwołania nie działają np. baseny, place zabaw, nie można skorzystać z sal konferencyjnych. Wychodząc naprzeciw sytuacji, niektóre obiekty proponują gościom nowe atrakcje, np. na świeżym powietrzu lub wynajem pomieszczeń takich ja sauny na wyłączność, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. IGHP prosi, aby goście zapoznali się z przepisami bezpieczeństwa sanitarnego, publikowanymi na stronie internetowej wybranego obiektu.

Od 18 maja będzie można ponownie korzystać z restauracji hotelowych, choć przestrzegając nowych wytycznych. Będą one obowiązywać zarówno gości, jak i personel restauracji. Organizatorzy akcji przewidują, iż w kolejnych tygodniach, po zniesieniu restrykcji dotyczących restauracji, liczba odwiedzających będzie rosła. IGHP prosi również gości o rezerwację noclegów bez pośredników, czyli przez stronę www hotelu, mail czy telefon. Dzięki temu obiekt nie zapłaci wysokich prowizji, teraz każda złotówka dla hoteli ma znaczenie.

Do powrotu sytuacji sprzed pandemii jeszcze daleka droga, ale IGHP chce wspierać hotelarzy w jej szybszym pokonaniu, poprzez różnorodne działania, wśród których jest kampania zachęcająca gości do odwiedzania obiektów.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ