Event MIX Wysokie Obcasy w OTAKO studio

Wysokie Obcasy w OTAKO studio

0

Studio oficjalnie rozpoczęło swoją działalność, realizując transmisję dorocznej gali wręczenia nagród „Superbohaterka Wysokich Obcasów”, która odbyła się 2 czerwca 2020 roku.

Gala w całości została zrealizowana przez OTAKO studio, które odpowiadało za opracowanie scenariusza, produkcję i realizację wydarzenia. OTAKO studio zapewniło zdalne połączenie prowadzących w studio z dwunastoma nominowanymi i nagrodzonymi. Dzięki multimedialnej scenografii i oprawie graficznej gala zachowała swój uroczysty charakter. Wydarzenie transmitowane było na serwis wysokieobcasy.pl, a także na Facebook Wysokich Obcasów oraz Gazety Wyborczej.

– V edycja Superbohaterek Wysokich Obcasów stanęła pod znakiem zapytania w momencie ogłoszenia pandemii. Nie czekając na wytyczne rządu, postanowiliśmy zorganizować wirtualną wersję gali i tu z pomocą oraz pomysłami przyszło OTAKO studio. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom udało nam się uhonorować tegoroczne Superbohaterki: Agnieszkę Sulwińską, nauczycielkę z Błaszek oraz Olgę Tokarczuk, której redakcja Wysokich Obcasów przyznała tytuł Superbohaterki Dekady – komentuje Monika Summer-Brason, dyrektorka marketingu Wysokich Obcasów.

OTAKO Studio powstało w wyniku ścisłej współpracy dwóch firm technologicznych, specjalizujących się w realizacjach eventowych: Softsound i Aveq. Przestrzeń o łącznej powierzchni 750 m/kw wyposażona jest w dwa studia z ekranami diodowymi oraz pełnym oświetleniem i nagłośnieniem, green screen, kamery studyjne, miksery wizyjne, dodatkowy kran kamerowy, stabilne łącze internetowe i garderoby.

– Projekt i pomysł na studio, specjalizujące się w realizacjach video i streamingu live, przyszedł naturalnie – w odpowiedzi na oficjalną blokadę organizacji imprez z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. W industrialnej przestrzeni na warszawskich Siekierkach stworzyliśmy w pełni wyposażone studio, w którym jednocześnie mogą odbywać się 3 transmisje online lub duża produkcja reklamowa. Swoim klientom, oprócz powierzchni, oferujemy nasze doświadczenie i wsparcie na każdym etapie realizacji. Naszą misją jest dzielenie się wiedzą o wirtualnych eventach, po to, by tworzyć jakościowe transmisje na wysokim poziomie, które w przyszłości będą mogły atrakcyjnie uzupełnić lub częściowo zastąpić tradycyjną formę konferencji. OTAKO studio to przestrzeń, do której zapraszamy zarówno przedstawicieli branży reklamowej, eventowej, marketingowej, jak i kulturalnej. Marzy nam się, by OTAKO studio było miejscem ciekawych i kreatywnych realizacji – mówi Piotr Rusakowicz, współwłaściciel OTAKO studio.

OTAKO studio ma już na swoim koncie realizację eventów online dla takich firm jak BNP Paribas, PARP, Fundacji DKMS, Cashless.pl, czy Apius Technologies. W przestrzeni studia organizowane były także nagrania muzyczne na żywo: Ani Rusowicz i Karoliny Czarneckiej.