Marketing MIX Zmiana w biurze prasowym PKO BP. Robert Kudelski nowym rzecznikiem banku

Zmiana w biurze prasowym PKO BP. Robert Kudelski nowym rzecznikiem banku

0

Funkcję rzecznika prasowego i dyrektora komunikacji korporacyjnej w PKO Banku Polskim objął Robert Kudelski. Poprzednia rzeczniczka prasowa Aleksandra Gieros-Brzezińska przeszła do działu sponsoringu i reklamy w PKO BP.

Przez ostatnie trzy lata Robert Kudelski pracował w Polskiej Grupy Zbrojeniowej jako szef departamentu innowacji i rozwoju technologicznego. Jednocześnie był w radach nadzorczych dwóch innych spółek państwowych: PIT-RADWAR (jako wiceprzewodniczący) i Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej (jako przewodniczący).

W latach 2017-2018 był dyrektorem ds. komunikacji i promocji w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, a w latach 2007-2017 był związany z Narodowym Bankiem Polskim, m.in. jako doradca, dyrektor Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka i dyrektor departamentu komunikacji społecznej. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor pionu marketingu i reklamy w PW Rzeczpospolita, marketing manager w Hachette Livre i specjalista ds. e-marketingu w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych.

Poprzednio przez pięć lat rzeczniczką prasową i szefową komunikacji korporacyjnej w PKO Banku Polskim była Aleksandra Gieros-Brzezińska. Teraz przeszła w banku do działu sponsoringu i reklamy. Zmiany w zarządzie PKO BP W połowie maja br. z funkcji prezesa PKO Banku Polskiego zrezygnował Zbigniew Jagiełło. Odszedł z banku w pierwszej połowie czerwca po 12 latach zarzadzania firmą. Równocześnie rada nadzorcza PKO BP na prezesa wybrała Jana Emeryka Rościszewskiego, dotychczasowego wiceprezesa banku.

Ponadto wiceprezesem banku został Bartosz Drabikowski, z zarządu odwołany został Rafał Kozłowski, a w połowie sierpnia zrezygnował Adam Marciniak (w połowie września Marciniak został wiceprezesem CCC, odpowiada za obszar technologii i digitalizacji).