Poligrafia Sun Chemical podsumowuje udane targi Fespa 2015

Sun Chemical podsumowuje udane targi Fespa 2015

0

Podczas zakończonych niedawno targów Fespa 2015, które odbywały się w Kolonii w Niemczech, firma Sun Chemical zaprezentowała swoją bogatą ofertę. Wśród licznych, promowanych podczas wystawy rozwiązań znalazło się wiele nowości. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi gości, również z Polski.

Zamienniki dla wielkoformatowych i superwielkoformatowych ploterów Streamline to seria atramentów, którą firma Sun Chemical stworzyła z myślą o zastosowaniach w wielkoformatowych i superwielkoformatowych ploterach solwentowych takich producentów jak Espon, Vutek, Roland, Mutoh, Mimaki i Seiko.

Podczas targów Fespa 2015 do gamy produktów Streamline dołączyły m.in. Streamline Ultima HPQ LO – udoskonalona wersja atramentu Ultima HPQ, wzbogacona o komponenty chemiczne, neutralizujące w większym stopniu nieprzyjemny zapach; seria ta jest dedykowana dla ekosolwentowych ploterów marki Mimaki; Streamline SGX – ekosolwentowy atrament stworzony z myślą o zastosowaniu w ploterach Epson 70600, wyposażonych w głowice piezoelektryczne, umożliwiający nanoszenie cienkiej warstwy atramentu na podłoże, charakteryzujący się przy tym niską zapachowością; Streamline TBJ – atrament dedykowany do urządzeń superwielkoformatowych, bazujących na technologii solwentowej, którego receptura została dostosowana do parametrów technicznych maszyny HP Turbojet (za sprawą krótszego czasu schnięcia gwarantuje on niższe zużycie energii, a także zapewnia zwiększenie wydajności drukowania dzięki zredukowanemu zużyciu samego atramentu i wyeliminowaniu konieczności czyszczenia maszyny pomiędzy kolejnymi zleceniami).

Podczas targów Fespa 2015 firma Sun Chemical zaprezentowała również wodne atramenty solwentowe Streamline TX. Seria ta została stworzona z myślą o zadrukowaniu w technologii cyfrowej materiałów tekstylnych. Charakteryzuje się ona szerokim gamutem kolorystycznym, wysoką żywotnością barw oraz – w przypadku kolory czarnego – wysoką gęstością optyczną, co jest istotne przy bezpośrednim zadrukowywaniu materiałów poliestrowych. Atramenty te bardzo dobrze wnikają w podłoże, – co jest kluczowym parametrem przy produkcji dwustronnie zadrukowywanych banerów czy flag.

Rozwiązania dla sitodruku i druku przemysłowego

Targi FESPA stały się także dla firmy Sun Chemical okazją do zademonstrowania nowych farb, wchodzących w skład rodziny SunPromo – z serii VioGraph VGF, VioFlash, VCF oraz VioFlex VFX. Produkty te są dedykowane na rynek sitodruku i druku przemysłowego i przeznaczone do szeroko rozumianych zastosowań graficznych.

Seria VioGraph VGF obejmuje wszechstronne farby UV, stworzone z myślą o produkcji wysokiej, jakości materiałów reklamowych, eksponowanych w sklepach i innych punktach sprzedaży detalicznej. Charakteryzują się one wysokim poziomem adhezji i szybkim schnięciem. Dedykowane są do zastosowań graficznych takich jak materiały POP, reklamy, systemy oznaczeń, samoprzylepne materiały dekoracyjne czy witryny okienne. VioFlash VFC to z kolei seria farb sitodrukowych UV, dedykowanych do zadrukowywania w trybie inline różnego rodzaju materiałów plastikowych, papierów i kartonów. Charakteryzują się one wysoką elastycznością i przyczepnością do podłoża, zapewniając atrakcyjną dla oka, niepowodującą refleksów świetlnych reprodukcję oraz krótkim czasem schnięcia. Znajdują one zastosowanie przy produkcji reklam wewnętrznych, displejów i opakowań. Farby z serii VioFlash VFC mogą być aplikowane na różnego rodzaju podłoża półsztywne i samoprzylepne typu PVC, jak również na papiery, kartony oraz wybrane, wstępnie przygotowane do drukowania materiały poliestrowe.

Z kolei VioFlex VFX to seria farb sitodrukowych UV, przeznaczonych do zadrukowywania z wysoką prędkością podłoży samoprzylepnych typu PVC oraz materiałów półsztywnych. Jako najważniejsze cechy tej linii produktów można wymienić wysoką wszechstronność, właściwą przyczepność do podłoża, wysoki połysk wykańczanych powierzchni oraz krótki czas schnięcia. Dedykowane aplikacje to w ich przypadku m.in. naklejki okienne, etykiety, reklama wewnętrzna, displeje oraz opakowania.

Swój debiut na targach miała również nowa farba sitodrukowa Monocure Universal Container UCI, wchodząca w skład rodziny SunPoly, której receptura została stworzona z myślą o zadrukowywaniu m.in. różnego typu kontenerów plastikowych z dużą prędkością np. butelek plastikowych, kontenerów oraz tulei.

– Cieszy nas bardzo tak duże zainteresowanie naszymi nowymi produktami również klientów z Polski, którzy odwiedzili targi Fespa – podsumowuje Krzysztof Ostrowski, z polskiego oddziału Sun Chemical. – Jesteśmy przekonani, że ich zastosowanie może pomóc drukarzom unowocześniać produkcję i wpływać na jej wysoką jakość, a także podnieść komfort pracy. Posiadamy kompletne portfolio produktów, które z pewnością sprostają ich oczekiwaniom w odniesieniu do finalnych aplikacji. Dodatkowym atutem Sun Chemical jest nasza głęboka wiedza w obszarze produkcji oraz wsparcie posprzedażowe, jakiego udzielamy użytkownikom naszych rozwiązań. Dlatego zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy wszelkich informacji na temat nowych produktów, także tych prezentowanym na targach Fespa. 

www.sunchemical.com.pl

KL