Aneta Książek kierownikiem Biura Spotkań i Wydarzeń - Poland Convention Bureau - OOH magazine
Logo

Event MIX

Aneta Książek kierownikiem Biura Spotkań i Wydarzeń – Poland Convention Bureau

Poland Convention Bureau od połowy grudnia 2022 stało się samodzielnym biurem w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej.

Kierownikiem Biura Spotkań i Wydarzeń – Poland Convention Bureau została Aneta Książek, a bezpośrednią pieczę nad jednostką sprawować będzie Marcin Różycki, wiceprezes POT.

– W roku 2022 Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej świętowało 20-lecie swojej działalności. Przez te dwie dekady byliśmy świadkami wielkiej transformacji i profesjonalizacji polskiego przemysłu spotkań. Dziś pora na kolejne zmiany, kontynuacje współpracy z branż i dobrze już znanych projektów, ale również szukanie najlepszych sposobów oddziaływania na konkurencyjność Polski w świecie VUCA. Wierzę, iż Biuro Spotkań i Wydarzeń – Poland Convention Bureau podoła nowym zadaniom i jeszcze bardziej przysłuży się rozwojowi Polski jako lidera Europy Centralnej dla spotkań i wydarzeń – powiedział, Marcin Różycki.

Aneta Książek w polskim środowisku branżowym jest silnie utożsamiana z Polską Organizacją Turystyczną i jej działaniami na rzecz promocji Polski i rozwoju przemysłu spotkań. W latach 2008 – 2018 w Polskie Organizacji Turystycznej pełniła funkcję głównego specjalisty ds. konferencji. Jak podkreśla, swoje zawodowe decyzje podejmuje zainspirowana słowami Konfucjusza – „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w twoim życiu”.

W 2015 roku zdobyła 10-miesięczne doświadczenie w pracy w Zagranicznym Ośrodku POT w Brukseli, gdzie zajmowała się promocją zarówno turystyki wypoczynkowej, jak i przemysłu spotkań. Była m.in.: pomysłodawczynią projektu promującego w Belgii Polskę jako atrakcję turystyczną, a zwłaszcza biegnące przez tereny wschodniej Polski trasy szlaków rowerowych Green Velo. Akcja promocyjna polegała na biciu rekordu Guinnessa przez Krystiana Herbę w jak najszybszym pokonaniu schodów Atomium rowerem i bez zatrzymania.

W 2012 roku zdobyła certyfikat Destination Pro (program rozwoju zawodowego skierowany dla osób pracujących na rzecz promocji miejsc atrakcyjnych dla gości biznesowych), w 2013 Certified Incentive Specialist (CIS), w 2015 Healthcare Meeting Compliance Certificate (HMCC) a w sierpniu 2016 ukończyła szkolenie Event Management (Etap I).

Za swoje działania została dwa razy nagrodzona wyróżnieniem MP Power Awards (2013, 2020) oraz odznaką honorową „Za Zasługi dla Turystyki” przyznawaną przez Ministra Sportu i Turystyki (2016).

Od 2019 do października 2021 kierownik Sekcji PCB POT. Od 7 czerwca 2021 Członek Honorowy Stowarzyszenia Site Polska.

Chętnie dzieli się wiedzą – okazjonalnie prowadzi zajęcia dydaktyczne, bierze udział w spotkaniach branżowych. Jest autorką cyklu felietonów #KonkretyAnety, w których analizuje raporty oraz trendy zarówno pod kątem Polski, jak i sektora spotkań ze szczególnym uwzględnieniem działań prowadzonych przez convention bureaux. Jak sama mówi, inspirują ją cytaty. Często są one wstępem do dalszego wyszukiwania i przetwarzania treści, które publikuje w mediach społecznościowych                              a czasem również na łamach pism branżowych.

Z ramienia Poland Convention Bureau POT była członkinią lokalnego komitetu organizacyjnego 61. Kongresu ICCA w Krakowie (6-.11.2022) oraz jurorką międzynarodowego konkursu UN Women USA Rise and Raise Others Award 2022, w którym nagrody przyznawane są wybitnym kobietom za ich zaangażowanie i entuzjazm we wspieraniu innych w realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.  W grudniu 2022 znalazła się w finale listy Eventex Index 2022 – Top 100 Most Influential People in the Event Industry 2022. Indeks 100 najbardziej wpływowych osób w branży eventowej wyróżnia wyjątkowe postacie z całego świata, które odcisnęły piętno na branży swoją kreatywnością, wizją i zdolnością do innowacji.

Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie, kierunku Ekonomia Turystyki (2004) oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji (2014). Prywatnie lubi podróże, kino, muzykę retro i spotkania w gronie przyjaciół.


Newsy w podobnej tematyce można przeczytać TUTAJ.