Logo

Gadżety reklamoweInspiracje

Jak wywołać efekt wow na letnich eventach firmowych?

Lato to idealny czas na organizację firmowych eventów na świeżym powietrzu. Piknik, firmowy brunch lub szkolenie w ogrodzie? Planowanie takich wydarzeń wymaga uwzględnienia kilku kluczowych elementów, które zagwarantują sukces i wywołają efekt wow.

tam

Oto kilka sprawdzonych wskazówek, jak przygotować perfekcyjny letni event firmowy:

tam

Po pierwsze… miejsce

Lokalizacja jest jednym z najważniejszych elementów udanego eventu. Warto wybrać miejsce, które nie tylko zachwyci uczestników, ale także będzie dostosowane do charakteru wydarzenia. Może to być nadmorska plaża, ogród botaniczny, czy też stylowy ogródek restauracyjny. Kluczowe jest, aby miejsce oferowało komfort oraz odpowiednią przestrzeń do zaplanowanych aktywności. Niezależnie czy dodatkową atrakcją spotkania będzie wspólny obiad, warsztaty kulinarne, występ muzyczny czy szkolenie na świeżym, powietrzu – wybór przestrzeni ma ogromne znaczenie. Dobry event zaczyna się od skutecznej komunikacji. Warto z wyprzedzeniem poinformować uczestników o planowanym wydarzeniu.

Po drugie… wydarzenie z charakterem!

Nadanie eventowi tematyki może znacznie podnieść jego atrakcyjność. Możliwości są niemal nieograniczone – od lekkiego śniadania połączonego z lekcją jogi, przez retro piknik, aż po elegancki wieczór w stylu lat 20. Ważne jest, aby tematyka była spójna z wizerunkiem firmy i odpowiadała gustom uczestników. Dekoracje powinny również odzwierciedlać wybrany temat i tworzyć odpowiednią atmosferę. Starannie dobrane elementy, takie jak oświetlenie, kwiaty, czy nawet muzyka, mogą znacząco wpłynąć na odbiór wydarzenia.

Program eventu powinien być różnorodny i angażujący. W ramach uatrakcyjnienia spotkania warto pomyśleć o warsztatach, konkursach, grach zespołowych, które zintegrują uczestników spotkania. Dobrze jest również pomyśleć o strefie relaksu, gdzie uczestnicy będą mogli odpocząć i nawiązać nieformalne rozmowy. Latem istnieje więcej możliwości na stworzenie takiego miejsca – wystarczy klimatyczny zakątek w wynajmowanej przestrzeni, hamaki, wygodne sofy, stół z przekąskami i napojami oraz odpowiedni nastrój dookoła. Nie da się ukryć, że takie miejsca najczęściej są najbardziej oblegane na firmowych spotkaniach.

Odpowiedni poczęstunek

Catering jest kluczowy dla każdego eventu. Latem warto postawić na lekkie, świeże potrawy oraz orzeźwiające napoje. Grill, stacje z sałatkami, smoothie bar czy barek z lodami mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Ważne jest, aby menu było różnorodne i uwzględniało ewentualne diety uczestników. Ciekawym dodatkiem do letniego spotkania mogą być również wspólne warsztaty kulinarne lub koktajlowe, które zostaną zwieńczone wspólną ucztą przy długim stole.

Podziękowanie i pamiątka po spotkaniu

Osłodzenie eventu firmowego to przysłowiowa wisienka na torcie. Personalizowane upominki, takie jak karmelki z brandingiem marki, to doskonały sposób na pozostawienie pozytywnego wrażenia. Karmelki są nie tylko smacznym i efektownym dodatkiem, ale także praktycznym uzupełnieniem letnich spotkań. Ponadto, są one niskobudżetowe, co czyni je świetnym wyborem dla firm dbających o koszty. Protip! Latem poleca się cukierki z dodatkiem płatków kwiatów, owoców lub ziół, które perfekcyjnie wpasują się w letni charakter wydarzenia. Aktualnym trendem są słodkości bez dodatku jakichkolwiek aromatów czy sztucznych barwników. Właśnie dlatego warto postawić na słodkie produkty reklamowe wypełnione naturalnymi sokami owocowymi.

 

event

– Cukierki z karmelu to idealny wybór na letnie eventy firmowe. Dzięki swojej trwałości nie topią się w wysokich temperaturach, co czyni je praktycznym i niezawodnym upominkiem. Ponadto, ich możliwość personalizacji pozwala na doskonałe dopasowanie do wizerunku firmy i charakteru wydarzenia. Taki gadżet to nie tylko słodki dodatek, ale także efektowne uzupełnienie eventu, które podkreśli jego unikalny charakter i pozostawi trwałe wrażenie na uczestnikach. – komentuje Anna Garmada, CEO SLODKIE.

event

Letnie spotkania w firmowym gronie to doskonała okazja do integracji zespołu, wzmocnienia relacji biznesowych oraz promocji marki. Kluczem do sukcesu jest przemyślane planowanie, wcześniejsza informacja o terminie, miejsce spotkania i odpowiednie dodatki. Dzięki tym elementom wydarzenie z pewnością wywoła efekt wow i na długo pozostanie w pamięci uczestników.


Więcej newsów z branży TUTAJ.