Nowości Epson Expression Premium – drukarki do zdjęć i dokumentów

Epson Expression Premium – drukarki do zdjęć i dokumentów

0

Firma Epson wprowadza na polski rynek serię wszechstronnych, małych, domowych drukarek atramentowych, wyposażonych w wiele nowych funkcji. Seria Expression Premium to doskonały wybór dla aktywnych użytkowników domowych, pragnących drukować jak najładniejsze zdjęcia i dokumenty, m.in. dzięki następującym cechom nowych drukarek:

– Nowy pięciokolorowy atrament Claria Premium Ink umożliwiający drukowanie pięknych zdjęć i bardzo wyraźnego tekstu;
– Niewielkie wymiary — o 40% mniejsze w porównaniu do poprzednich modeli urządzeń Epson;
– Panel sterowania i taca wyjściowa z silnikiem3;
– Wyświetlacz dotykowy o przekątnej 8,8 cm z łatwym w obsłudze, interaktywnym menu;
– Ulepszone działanie usługi Epson Connect[4] z nowym sterownikiem drukarki zdalnej i funkcją skanowania do chmury;
– Automatyczna, bezprzewodowa konfiguracja połączenia Wi-Fi i złącze Wi-Fi Direct;
– Elastyczna obsługa nośników — tylny podajnik nośników specjalnych, dwa podajniki papieru i drukowanie dwustronne;
– Drukowanie na płytach CD i DVD.

Nowy atrament Claria Premium Ink firmy Epson jest połączeniem pigmentowego atramentu czarnego z barwnikowymi atramentami w kolorze błękitnym, purpurowym, żółtym i czarnym. Oznacza to, że oprócz drukowania trwałych dokumentów tekstowych można także uzyskiwać błyszczące zdjęcia z wyraźnymi szczegółami.

Ponadto panel sterowania i taca wyjściowa w tych modelach są napędzane silniczkiem elektrycznym3, dzięki czemu otwierają się automatycznie przed rozpoczęciem drukowania, aby użytkownik mógł po prostu odebrać wydruki.

Wszystkie drukarki Expression Premium pozwalają na zdalne drukowanie za pomocą funkcji Epson Connect4 (Epson iPrint, Epson Email Print, sterownik drukarki zdalnej i skanowanie do chmury). Usługa ta pozwala użytkownikom drukować bezprzewodowo, bezpośrednio ze smartfonów i tabletów przy użyciu aplikacji Epson iPrint, a także drukować z każdego miejsca na świecie poprzez wysłanie pliku bezpośrednio na indywidualny adres e-mail drukarki. Sterownik drukarki zdalnej jest na tyle elastyczny, że użytkownik może dostosować swoje zadanie drukowania w sterowniku drukarki na komputerze, zanim wyśle je do wydrukowania na dowolnej drukarce. Funkcja skanowania do chmury pozwala na zapisywanie zeskanowanych dokumentów w usługach chmury i udostępnianie ich stamtąd oraz wysyłanie ich na dowolny adres e-mail lub do innej drukarki z funkcją Epson Connect. Ponadto drukarki umożliwiają korzystanie z usług Google Cloud Print i Apple AirPrint.

Dzięki automatycznej, bezprzewodowej konfiguracji połączenia Wi-Fi5 użytkownicy nie muszą znać ustawień swojej sieci ani podłączać się przez kabel USB w trakcie wstępnego konfigurowania. Drukarka automatycznie wykrywa ustawienia połączenia potrzebne jej do tego, aby się samodzielnie skonfigurować. Ponadto interfejs Wi-Fi Direct umożliwia bezpośrednie przyłączanie drukarki do innych urządzeń Wi-Fi bez konieczności stosowania punktu dostępu bezprzewodowego, takiego jak router.

Drukarki te oferują dużą elastyczność w zakresie stosowanych nośników dzięki tylnemu podajnikowi nośników specjalnych3, który umożliwia drukowanie na pocztówkach i grubym papierze fotograficznym, a także dwóm ładowanym od przodu podajnikom papieru, ułatwiającym wybieranie między drukowaniem na papierze w rozmiarze fotograficznym lub A4. Ponadto nowe drukarki mogą drukować dwustronnie, a model XP-800 zawiera także automatyczny, dwustronny podajnik dokumentów do skanowania, kopiowania i faksowania. Wszystkie drukarki z tej serii umożliwiają drukowanie bezpośrednio na odpowiednich płytach CD i DVD.

„Drukarki są wyposażone w najnowsze funkcje i zostały zaprojektowane tak, aby dobrze sprawdzać się w każdym zastosowaniu domowym, takim jak tworzenie rodzinnych albumów ze zdjęciami, kopiowanie ważnych dokumentów” – mówi Tomasz Chojecki, menedżer produktów w polskim oddziale Epson Europe:

Drukarki Expression Premium XP-800, XP-700 i XP-600 dostępne będą w Polsce na przełomie września i października.