Event MIX Alchemia Światła 2017 rozbłysła pełnią barw

Alchemia Światła 2017 rozbłysła pełnią barw

0

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w dwóch ekscytujących pokazach widowiska organizowanego przez TAURON Dystrybucja – Alchemia Światła, które odbyły się w Katowicach w sobotę. Spektakularne animacje multimedialne i widowiskowe efekty specjalne oraz taniec i muzyka w żywym planie zaczarowały publiczność na placu Sejmu Śląskiego.

Zaczęło się żywiołowo, a emocje nie opadały przez kolejne 50 minut. Alchemia Światła po raz kolejny okazała się projektem unikalnym, łączącym nowoczesne sztuki wizualne: trójwymiarowy mapping, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzykę oraz różnorodne elementy teatru formy na niespotykaną dotąd skalę. Tym razem areną działań multimedialnych był budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Monumentalny gmach okazał się znakomitą przestrzenią do prezentacji trójwymiarowego mappingu, obrazującego walkę czterech żywiołów – temat przewodni tegorocznego widowiska.

Oryginalne animacje i pokazy świetlne przeplatały się z muzycznymi, wokalnymi i tanecznymi występami na żywo. Na scenie mogliśmy podziwiać ponad 70 artystów różnych dziedzin, m.in. akrobatów i tancerzy z Art Color Ballet w znakomitej choreografii Agnieszki Glińskiej, muzyków i wokalistów, m.in. Dominikę Barabas, Agnieszkę Kiepuszewską, Motion Trio oraz Jelonka, a także twórców światła, teatru ognia i pokazów laserowych. Ich wspólne działania stworzyły niezapomnianą oprawę wizualną, w której mityczne duchy świata natury – żywioły Wody, Ziemi, Powietrza i Ognia walczyły o swoją pozycję. Budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego naprzemiennie rozbłyskiwał paletą żywiołowych barw, obrazów i animacji, by w rezultacie uwolnić największy z żywiołów – Energię, zaprezentowaną w postaci imponującego pokazu laserowego.

Zachwytom licznie zgromadzonych na placu Sejmu Śląskiego widzów nie było końca. Alchemia Światła to bowiem widowisko nie tylko o  znaczeniu artystycznym, ale przede wszystkim na niespotykanym technologicznym poziomie. W spektaklu użytych zostało m.in. dziesięć najwyższej klasy projektorów multimedialnych, sześć laserów wraz z nowoczesnym systemem sterowania, wytwornice dymu oraz dające zaskakujące efekty specjalne wytwornice ognia. Produkcyjne i techniczne zaplecze Alchemii Światła przeniosło produkcję na zupełnie nowy poziom technologii laserowej.

[galeria=”1″]

Za koncepcję artystyczną, produkcję widowiska, projekt i realizację multimedialną już po raz trzeci odpowiadała firma Visualsupport – jedna z nielicznych firm na rynku eventowym wyspecjalizowana w multimediach. Alchemia Światła to efekt współpracy firmy z organizatorem – Tauron Dystrybucja, która po raz trzeci przyniosła zaskakujące efekty. Po sukcesach frekwencyjnych i artystycznych Alchemii Światła we Wrocławiu i w Krakowie przyszedł czas na Katowice. Mieszkańcy Śląska z pewnością zapamiętają te żywiołowe i emocjonujące pokazy na długo.

JK