Logo

Inspiracje

MARK THE HELPER – nowa marka certyfikowanej odzieży dla profesjonalistów

Oferta MARK THE HELPER to certyfikowana odzież dla profesjonalistów, sprawdzająca się w specyficznych warunkach pracy, których jakość spełnia odpowiednie normy. Produkty z tej kolekcji to klasyczne modele, będące podstawowymi elementami ubrania roboczego.

Oznakowanie CE na produkcie oznacza zgodność z wymogami dotyczącymi odzieży ochronnej określonymi m.in. w rozporządzeniu unijnym PPER 2016/425/UE dotyczącym Środków Ochrony Indywidualnej, jak i w odpowiednich normach. A zatem potwierdza jej bezpieczeństwo i zapewnienie ochrony.

Norma EN ISO 13688 określa podstawowe wymagania dla odzieży ochornnej. Nie jest stosowana samodzielnie, występuje w powiązaniu z innymi normami dotyczącymi ochrony przed określonymi zagrożeniami, jak np. ochrona przez chłodem czy odzież o podwyższonej widzialności.

Odzież ostrzegawcza 

Odzież ostrzegawcza Mark the Helper to linia 5 podstawowych produktów z taśmami odblaskowymi, zapewniającymi najwyższą widoczność oraz bezpieczeństwo pracowników. T-shirty oraz koszulka polo wykonane z szybkoschnącego i oddychającego materiału. Produkty certyfikowane spełniające normę EN ISO 20471:2013/A1:2016.

Odzież zgodna z tą normą ma za zadanie wizualnej sygnalizacji obecności w strefie ruchu użytkownika dla operatorów pojazdów lub innych urządzeń mechanicznych, w każdych warunkach oświetlenia, zarówno w świetle dziennym, jak i w ciemności przy oświetleniu przez reflektory pojazdu.

Produkty Mark the Helper spełniają wymogi klasy ochrony 2 (średni poziom ochrony) i 3 (najwyższy poziom ochrony).

Materiały i odzież z kolekcji Mark the Helper zostały przebadane przez renomowane niezależne laboratoria posiadające międzynarodowe akredytacje. Zostały wykonane specjalistyczne badania zapewniające zgodność odzieży z rygorystycznymi wymaganiami określonymi w normach dla Środków Ochrony Indywidualnej. Wymagania te dotyczą zapewnienia funkcji ochronnej, jak również nieszkodliwości użytych materiałów, ergonomii i trwałości produktu.

Odzież przeznaczona do prania przemysłowego

Kolekcja Mark the Helper zawiera modele odzieży przeznaczonej do wielokrotnego prania przemysłowego: 77200 t-shirt worker oraz 77400 polo worker.

Jakość produktów uwzględnia specjalistyczne procesy prania stosowane przez zakłady świadczące usługi najmu, serwisu oraz prania odzieży roboczej. Produkty Mark the Helper zostały przygotowane przy użyciu specjalnych przędz i poddane testom. Sprawdzone w 50 cyklach prania w 60°C (białe w 85°C) i suszenia bębnowego, koszulki zachowują swój kształt i wygląd.

Modele dostępne w 8 kolorach oraz w 6 rozmiarach męskich od S do XXXL.

Odzież robocza

Mark the Helper to również klasyczna odzież robocza spełniająca wymagania normy EN 14058 dotyczące zapewnienia komfortu cieplnego w chłodnym środowisku. Krój oraz odpowiednio dobrane i przebadane materiały sprawiają, że produkt zgodny z tą normą zapewnia ochronę w środowisku o temperaturze powyżej -5°C

Do tej grupy produktów należy kamizelka New Road 77625, polar Guard 77640 oraz 77600 Fleece Hi-vis.

www.mark-helper.com

www.lppprint.com