Marketing MIX Książęce zdobywa mury

Książęce zdobywa mury

0

Przy ulicy Jaworzyńskiej 8 w Warszawie pojawił się monumentalny mural promujący piwo Książęce IPA. Przedstawia on zwycięski projekt, wyłoniony w konkursie ogłoszonym przez markę. Kolaż przedstawiający piwny świat Książęcego przenieśli na ścianę artyści z Good Looking Studio.

Murale, jak każda naścienna forma sztuki, nie tylko zdobią elewacje, ale są też rodzajem wiadomości pozostawionej odbiorcom przez nadawcę. Mural Książęce IPA „zaczepia” przechodniów zapraszającym gestem znanym z logo Księcia – brand hero marki, który pełni rolę charyzmatycznego przewodnika po świecie piw. Sam konkurs był zaproszeniem konsumentów do świata marki Książęce i niezwykłą okazją do przygotowania projektu kolażu, który stał się częścią miejskiej tkanki jako imponujący mural. Zwycięską pracę wykonał Pan Michał z Gdańska. Taka odwaga i otwartość do dialogu z konsumentami wpisane są w misję marki.

– Liczba zgłoszeń i jakość nadesłanych prac przerosły nasze oczekiwania. Zwycięska praca została doceniona za szczególnie interesującą i bogatą kolażową kompozycję, nawiązującą do źródeł stylu piwnego Książęcego IPA, czyli historycznego angielskiego rodowodu i nowofalowych amerykańskich chmieli – mówi o konkursie Maciej Kuś, brand manager marki Książęce.

Mural, wykonany według zwycięskiego projektu przez artystów z Good Looking Studio zawiera liczne elementy niestandardowe. Na muralu zobaczymy m.in. powiewające flagi i żagiel, neonowe logo marki, czy liście palmy, a pod nimi poruszające się butelki.

Malowidło jest częścią trwającej od marca tego roku wysmakowanej wizualnie i bazującej na współczesnej sztuce kolażu kampanii piwa Książęcego, która opiera się na koncepcji podróży do miejsc, z których wywodzą się poszczególne gatunki. Jednocześnie wpisuje się w bogatą w Polsce tradycję miejskich murali, która ma już blisko 70 lat.

zdj. Michał Dziurkowski i Radek Nowik