Logo

Event MIXFeatured

Stary Maneż – Gdańskie miejsce z duszą

Gdańsk, 1000-letni gród nad Motławą, miasto wolności i Solidarności. Dynamiczna metropolia, odważnie realizująca nowe plany i ambicje, jednak zawsze z szacunkiem odnosząca się do swojej historii i tradycji. Taki jest też Stary Maneż – wyjątkowa przestrzeń spotkań, która od 2015 roku zachwyca niecodziennym anturażem.

Stary Maneż w Gdańsku – Wrzeszczu to przykład miejsca, które wymyka się schematom. Dzięki temu z powodzeniem może sprostać wizjom nawet najbardziej wymagających event plannerów. Odważne połączenie przeszłości z nowoczesnością wciąż zachwyca swoją nieszablonowością i sprawia, że każde organizowane tam wydarzenie nabiera niecodziennego charakteru.

Nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, osadzony w historycznej przestrzeni stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznych wnętrz hotelowych czy sal konferencyjnych. Powstał w elegancko odrestaurowanym budynku, w którym niegdyś mieściła się ujeżdżalnia koni Czarnych Huzarów – elitarnej jednostki pruskiego wojska stacjonującego w gdańskim Garnizonie. Zabytkową część budynku zaadoptowano na nowoczesną salę koncertową z antresolą, w dobudowanym fragmencie zlokalizowana została restauracja, wine bar z tarasem oraz browar rzemieślniczy.

Szykowny wystrój połączony z historycznym dziedzictwem tego miejsca, stwarza niepowtarzalny klimat, który dodatkowo wzmacnia parkowe otoczenie zrewitalizowanego terenu. Możliwości aranżacyjne i funkcjonalność Starego Maneżu są wprost nieograniczone – doskonale wypadają tam koncerty muzyczne, wytworne gale, targi czy konferencje, ale także dużo bardziej kameralne spotkania.

SPOTKANIA INNE NIŻ WSZYSTKIE

Do dyspozycji klientów Starego Maneżu pozostaje aż 1,7 tys. mkw. niezwykle klimatycznej i plastycznej przestrzeni, którą można zaadaptować na wiele sposobów. Przestronne wnętrze sali koncertowej, poprzez odpowiednią aranżację i oświetlenie, z łatwością może zmienić się w elegancką salę bankietową czy scenę klubową.

Znajdujący się na pierwszym piętrze klimatyczny wine bar stanowi z kolei doskonałe miejsce dla kameralnych wydarzeń. Atmosferze spotkań sprzyja kulinarne serce obiektu, którym jest Browar Vrest. Kunszt pracujących w nim kucharzy i cukierników to gwarancja autorskiego menu, jak również idealnie skomponowanych potraw, wynoszących doznania smakowe na wyższy poziom. Całości uczty doprawiają ważone na miejscu rzemieślnicze trunki odwołujące się do piwowarskiej tradycji Wrzeszcza, a także tworzone z pasją od pokoleń wina z własnej winnicy zlokalizowanej w dolinie Rodanu.

W przestrzeń Starego Maneżu z powodzeniem da się wkomponować dodatkowe elementy scenograficzne, które uatrakcyjnią wspólny event. Każdy klient i organizator może liczyć na profesjonale wsparcie i indywidualny scenariusz zlecanego przez siebie wydarzenia. A o to przecież chodzi – aby impreza wymknęła się ze sztampowej ramy i została zapamiętana przez biorących w niej udział gości!

Artykuł promocyjny