Inspiracje Prawdziwa rewolucja! Gadżety reklamowe z odpadów w kolekcji Organic bio-circular & wood

Prawdziwa rewolucja! Gadżety reklamowe z odpadów w kolekcji Organic bio-circular & wood

0

Firma FRIENDS przedstawia nową kolekcję Organic bio-circular & wood marki Koziol. Co w niej wyjątkowego? Producent przemienia odpady w przedmioty zdatne do wieloletniego użytkowania.

W 100% naturalny, innowacyjny materiał, z którego marka stworzyła najnowszą serię, jest wykonany wyłącznie z bio-cyklicznych termoplastów i włókien drzewnych. Termoplasty są pozyskiwane z utylizowanego oleju słonecznikowego i rzepakowego, odzyskanego z przemysłu oraz gastronomii. Co więcej, nie są wymagane żadne dodatkowe „nowe” zasoby. Firma łączy pozyskany surowiec z włóknami drzew – pozostałością po konserwacji lasów z terenu Szwecji i odpadami z produkcji papieru. Całe drewno posiada certyfikat FSC®.

Nowy materiał dostarcza zatem pozytywne cechy drewna, takie jak właściwości izolacyjne i naturalność oraz zalety termoplastów — elastyczność, lekkość i możliwość nadania indywidualnej kolorystyki. Tworzywo jest wolne od melaminy i BPA. W pełni nadaje się do kontaktu z żywnością oraz oczywiście do recyklingu.

Więcej informacji: TUTAJ.