Inspiracje Czapki z bawełny organicznej od Headwear Professionals

Czapki z bawełny organicznej od Headwear Professionals

0
Czapki z bawełny organicznej

W nowo wprowadzonej linii produktowej EcoRange oprócz produktów wykonanych z materiałów rPET dostępnych jest także kilka czapek wykonanych z bawełny organicznej.

Troską o środowisko naturalne kierujemy się w codziennych działaniach naszej firmy. Korzystamy z surowców, które są możliwie jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Odpowiedni dobór surowców jest naszym priorytetem, dlatego też w naszej ofercie pojawiły się czapki wykonane z bawełny organicznej  mówi Michał Matwiejczyk z firmy Headwear Professionals

Czym jest bawełna organiczna i jakie ma właściwości?

Bawełna organiczna pozyskiwana jest z upraw ekologicznych, w których wyklucza się stosowanie toksycznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych. Zamiast trujących środków używane są naturalne i biodegradowalne, takie jak między innymi kwasek cytrynowy, czosnek (który jest naturalnym środkiem owadobójczym), papryczki chili oraz lucerna.

Bawełna rośnie więc zgodnie z naturą i człowiek w żaden sposób nie ingeruje w ten proces. Uprawa taka pozwala na oszczędność wody, która podczas upraw przemysłowych jest zużywana w ogromnych ilościach. Inny jest również proces zbioru i przetwarzania włókien.

Odchwaszczanie przeprowadza się przeważnie ręcznie, dzięki czemu bawełna jest o wiele czystsza, a do jej mycia używane są łagodne, naturalne środki, co poprawia jej jakość. Oprócz tego podczas procesów barwienia używane są naturalne barwniki (np. gliny).

Bawełna organiczna pozwala skórze oddychać, dobrze absorbuje wilgoć i posiada właściwości termoregulacyjne. Materiał ten nie przeciera się tak szybko, jak dzieje się to w przypadku zwykłej bawełny. Wynika to między innymi z grubości włókna oraz innych procesów obróbki. Dzięki temu tkaniny z bawełny organicznej są trwalsze, nie tracą sprężystości, a proces naturalnego rozciągania tkaniny zachodzi dużo wolniej. Bio bawełna jest całkowicie przewiewna i naturalnie oddycha, dzięki czemu chroni nasze ciało przed przegrzaniem i wychłodzeniem. Jest całkowicie bezpieczna dla każdej skóry oraz nie powoduje podrażnień, dzięki surowo kontrolowanemu procesowi produkcji.

W linii produktowej EcoRange obecnie dostępne są dwa modele czapek z daszkiem wykonane z bawełny organicznej. Jest to model #3986 oraz #3987, który dzięki wykorzystaniu siatki jest idealnym produktem na cieplejsze dni.

Czapki z bawełny organicznejCzapki z bawełny organicznej

Czapki z bawełny organicznej można zobaczyć na stronie firmy Headwear Professionals (tutaj).

Więcej inspiracji gadżetowych można znaleźć TUTAJ.