Logo

Media & maszyny

Reprograf i X-Rite zapraszają na seminarium FOCA

Na początku października odbędzie się kolejna edycja seminarium Fundamentals of Color and Appearance (FOCA). Tym razem organizator, firma Reprograf, zaprasza wszystkich zainteresowanych do Gdańska.

Seminarium obecnie ma nową formułę – teraz interaktywne i niekomercyjne seminarium prowadzone będzie według międzynarodowego programu X-Rite Pantone. Zagadnienia, które zostaną w trakcie niego poruszone, związane są z szeroko pojętą percepcją barw. Wiedze, którą przekażą prowadzący można wykorzystać w wielu różnych dziedzinach, takich jak projektowanie graficzne, architektura, farby i lakiery, tworzywa sztuczne czy branża odzieżowa.

Seminarium będzie połączeniem teoretycznych wykładów z ćwiczeniami praktycznymi. Zajęcia poprowadzą specjaliści z dziedziny pomiaru i kontroli barw z firmy X-Rite – Małgorzata Lososová-Ungrádová, Lucie Matušková i Jan Ungrád, oraz Daniel Cedzyński i Leszek Bartkowiak z firmy Reprograf.

Program obejmuje następujące tematy:

  • Barwa i jej percepcja ludzkim okiem – współczynnik CZŁOWIEK
  • Barwa jako system trzech zmiennych
  • Barwa w liczbach (przestrzenie barwne, różnice barwy dE i tolerancje)
  • Urządzenie do pomiaru barwy i ich wykorzystanie
  • Nowoczesna komunikacja o barwie
  • Praktyczne ćwiczenia indywidualne

Jak dotąd seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy z zaangażowaniem brali udział szczególnie w zajęciach praktycznych. Nowa, niekomercyjna odsłona sprawia, że seminarium jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczestników. Dodatkowo uczestnicy mogą sobie wybrać jeden z dwóch dostępnych terminów – zajęcia odbędą się 5 i 6 października, w oba dni według tego samego programu

Każdy uczestnik seminarium otrzyma certyfikat potwierdzający jego udział. Uczestnictwo jest odpłatne. Liczba miejsc ograniczona! Rejestrować można się za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie wydarzenia.

Czas:
5 i 6 października 2016 (1 dzień do wyboru)

Miejsce:
Qubus Hotel Gdańsk
ul. Chmielna 47/52
80-748 Gdańsk

Więcej informacji na www.xrite.reprograf.com.pl

KL