Logo

Media & maszyny

Ikonos informuje o sukcesie na Fespie

W niemieckiej Kolonii, w dniach od 18 do 22 maja trwały targi FESPA. Ikonos zaprezentował kilkanaście nowych produktów pochodzących z rodzimej fabryki.

– Zebraliśmy mnóstwo pozytywnych opinii z rynku od naszych dotychczasowych kontrahentów jak i nowych. Jesteśmy postrzegani jako solidny, europejski producent z materiałami z najwyższej półki. Jednocześnie nasi kliencie zwracają uwagę na atrakcyjność cenową naszych produktów. Podczas Fespy zaprezentowaliśmy nową linię produktów o nazwie ProfiTex. Jest to efekt coraz większego udziału nośników tekstylnych w produkcji grafik wielkoformatowych – informuje Paweł Stania z Ikonos.

Tekstylia, o których mowa to kolejny krok w kierunku eksploracji nowych branż. Ikonos także mocno rozwija się terytorialnie. Aktualnie polskie produkty dystrybuowane do 36 krajów. Także poza kontynentem europejskim.

– Oprócz tekstyliów zaprezentowaliśmy różnego rodzaju nowości do druku wielkoformatowego. Rozwijamy linie folii samoprzylepnych, materiałów powlekanych, papierów i wielu innych. Nasze materiały są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Słuchamy opinii użytkowników naszych materiałów i regularnie wprowadzamy nowe produkty, ich warianty i ulepszenia – kontynuuje przedstawiciel polskiego producenta.

Nowości i premiery z Polski

Ikonos Profiflex MTP WB 130+ to samoprzylepny papier z powłoką znaną z chwalonego papieru plakatowego Postart Whiteback. Jego gramatura wynosi 130 gram/m2. Materiał ten sprawdzi się w produkcji etykiet, tapet, plakatów, ogłoszeń, itd. Przeznaczony jest do zadruku dowolnym atramentem solwentowego, lateksowego i UV. W najbliższym okresie Ikonos planuje uzupełnić portfolio o samoprzylepne papiery billboardowe i plakatowe w innych gramaturach i wariantach.

Ikonos Profiflex MRT FX 150+ to kolejna nowość Ikonosa. Jest to gruba, 150-mikronowa, biała folia monomerowa. Jej cechą charakterystyczną jest specjalny klej w technologii HiTack. Umożliwia on „przyklejanie się” do trudnych powierzchni jak ściany i plastiki. Dodatkowo jest to klej usuwalny, czyli można grafikę w dowolnym momencie usunąć bez śladów. MRT FX 150+ to folia do zadruku atramentami eko, mild, solwentowymi jak i lateksowymi oraz UV. Jej powłoka jest biała, matowa i zdolna podobnie jak pozostałe folie Ikonosa do szybkiego i nasyconego druku.

Ikonos Proficoat BLM 630 SM to bardzo gruby wariant klasycznego blockoutu trzywarstwowego. Jego konstrukcja składa się dwóch warstw polipropylenu. Między nimi jest przekładka PET blokująca światło. Jest to niezwykle sztywny i stabilny wymiarowo materiał, przeznaczony do pop-upów, standów, systemów wystawienniczych, grafiki POS i ścianek. Posiada znakomite właściwości blokowania światła, wysoką zdolność wchłaniania atramentu. Charakteryzuje się szerokim gamutem kolorystycznym oraz posiada bardzo dobrą odporność mechaniczną. Grubość BLM 630 wynosi 435 mikronów.

Ikonos Profiflex GRT BLM 100+ to specjalistyczna folia, której zadaniem jest blokowanie światła. Można powiedzieć, że jej zadanie jest bliskie blockoutom. Jednakże w tym przypadku mówimy o folii samoprzylepnej. Jej struktura oparta jest na wysokiej koncentracji białego pigmentu, którego zadaniem jest nie przebijanie światła oraz grafiki znajdującej się za nią. W materiale tym zastosowano przezroczysty(!) klej o usuwalnej charakterystyce. Oznacza to że, po czasie ekspozycji, możemy taką folię zerwać bez pozostałości kleju. GRT BLM 100+ to monomerowy winyl o grubości 100 mikronów. Przeznaczony jest do zadruku dowolnym atramentem solwentowym, lateksowym bądź UV. Tak jak cała rodzina folii Profiflex, materiał bardzo dobrze wchłania atrament, szybko schnie i charakteryzuje się szerokim gamutem barwnym. Nawet w czasie szybkiego druku pozwala na uzyskanie ostrych detali.

Ikonos Profiflex Pro Static GST 150+ to elektrostatyczna folia Ikonos przeznaczona jest do aplikacji na szybach, witrynach, oknach a także na innych płaskich powierzchniach. Rolę „kleju” spełniają ładunki elektryczne przez co folię można łatwo aplikować jak i zdjąć nie pozostawiając śladu kleju.

Ikonos Profiflex Fast & Easy AIR+ to opracowana i produkowana w Opolu rodzina produktów Fast&Easy AIR+ obejmuje już kilka materiałów. Folie samoprzylepne z tej serii charakteryzują się specjalnie opracowana strukturą kleju. Warstwa adhezyjna o specjalnej (tzw. kanalikowej) strukturze ułatwia wyklejanie. Podkład, który tworzy specjalną strukturę kleju, umożliwia szybszą i łatwiejszą aplikację na wybraną powierzchnię. Do produkcji został użyty najwyższej jakości strukturalny papier podkładowy typu PCK, obustronnie zabezpieczony PE. Rodzina folii Fast & Easy obejmuje aktualnie folie monomerowe błyszczące i matowe, folie polimerowe oraz folię dekoracyjną na szyby o powierzchni imitującej mrożone szkło i nadal się rozwija.

Ikonos Profiflex Lam-Pro DPT L80+ Double to specjalny materiał techniczny. Jest to folia montażowa tak zwany dwuklej. Jest to transparentna folia o grubości 80 mikronów. Pokryta jest dwustronnie trwałym, bezbarwnym klejem. Zabezpieczony jest on również z dwóch stron 120-gramowym papierem podkładowym. Materiał umożliwia montaż grafik na płaskich powierzchniach. Przykładowo na witrynach szklanych, płytach PVC, PMMA, tworzywach, płytach kompozytowych, płytach meblowych, itd. Montaż grafiki, przykładowo płyty na szkło przebiega następująco. Folię aplikuje się na rewers przygotowanej grafiki. Uprzednio należy zdjąć papier zabezpieczający z jednej strony. Tak z zaaplikowanej folii odklejamy druga warstwę zabezpieczającą. Po czym można finalnie przejść do aplikacji na witrynie.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonos.pl

KL