Logo

Media & maszyny

Duże zainteresowanie ploterami Artemis na Fespie

Podczas targów Fespa 2015 polski Artemis LFP z sukcesem zaprezentował swoje topowe urządzenia do druku wielkoformatowego. Kolejne urządzenia trafią do drukarni od Polski po Kenię!

Za wysoka popularnością urządzeń Artemis w kraju i za granicą stoi, jak informuje dystrybutor, połączenie jakości i atrakcyjności cenowej. Idzie za tym szybki zwrot z inwestycji co przekłada się na kolejne instalacje. Doceniło to już kilkaset polskich użytkowników drukarek Artemis. Takie same opinie można było usłyszeć na naszym stoisku na targach Fespa. Udało się podpisać wiele kontraktów, od Polski po Kenię!

Podczas Fespy, Artemis zaprezentował premierowe rozwiązanie LED-UV do druku na membranach. Jest to specjalny rodzaj materiału, przypominający ceratę. Przykładowe zastosowanie to materace, zabawki, obrusy, dekoracje. Artemis 1801S LED-UV wyposażony jest w głowicę Epson umożliwiającą uzyskanie rozdzielczości 1440 dpi. Prędkość zadruku w 4 pasach sięga 18 m2/h. Maksymalna szerokość obsługiwanych materiałów wynosi 1850 mm. Szerokość zadruku wynosi 1800 mm co jest typowym, tekstylnym parametrem. Ploter może być wyposażony, zależnie od konfiguracji w 1 lub 2 lampy LED-UV. Ich chłodzenie jest oparte na systemie wodnym.

Od debiutu drukarki Artemis FR 250 UV minęło kilka miesięcy ale można już mówić o jej sukcesie. Zamówienia składane na ten ploter na polskich targach i na Fespie potwierdzają ten fakt. Decydującymi kwestiami potwierdzającymi decyzję o zakupie tej maszyny są przede wszystkim parametry, finalna jakość uzyskiwanych wydruków oraz cena urządzenia. Parametry jakimi cechuje się Artemis 250 UV są bardzo wysokie i porównywalne z dużo droższymi maszynami. Prędkość wynosi 38 m2/h i jest wystarczająca do zapewnienia produkcyjnej ciągłości druku na szkle, kartonie czy spersonalizowanych wydruków. W karetce są zainstalowane głowice grayscalowe Konica Minolta 1024. W zależności od konfiguracji, na pokładzie może się znaleźć od 4 do 8 takich głowic. Wielkość kropli atramentu przez nie generowanych wynosi 14 pl. Dla koloru białego przeznaczone są 2 głowice. Jeśli chodzi o kolor biały to nie zabrakło stosowanego w zaawansowanych rozwiązaniach recylkulatora białego atramentu. Warto wspomnieć, że kolor biały może być nakładany na podłoże w kilku wariantach. W trybie poddruku, nadruku oraz 3-warstwowo. Technika „trzech warstw” służy do zadruku materiałów przezroczystych. Oprócz druku na materiałach płaskich, FR 250 z powodzeniem zadrukowuje materiały rolowe.

Druk solwentowy to domena, obecnego już kilka lat na rynku plotera Artemis KM 3224. Ten pracujący w ponad 150 polskich firmach ploter o szerokości zadruku 3.20 m zdobył zasłużoną renomę dzięki kilku czynnikom. Seria 32xx cechuje się udoskonaloną, stabilną i niezawodną konstrukcją. Na pokładzie ploter jest zainstalowanych 8 głowic Konica-Minolta 512 (w modelu KM 3200) lub 1024 (w modelu 3224). Wielkość kropli atramentu, generowanej przez głowicę wynosi 42 pl. Jest to wystarczająca jakość do produkcji banerów reklamowych, billboardów, plakatów, grafiki podświetlanej, znaków informacyjnych, grafiki wystawienniczej i innych grafik pełno-kolorowych na materiałach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 3200 mm. Wysoka, rzeczywista prędkość produkcyjna to największy atut plotera. Ponad 100 m2/h (w modelu KM 3224 to 160 m2/h). Warto zaznaczyć, że producent wyeliminował efekty siania i nierównych krawędzi, często występujące w konkurencyjnych, ekonomicznych maszynach. Ploter został wyposażony w zaawansowane systemy ochrony głowic przed zaschnięciem lub zniszczeniem. W modelu Artemis KM 3200 dzięki temu, żadna głowica w zainstalowanych 150 ploterach w Polsce nie wymagała wymiany. Wiele podzespołów pochodzi od japońskich i amerykańskich producentów. Nie bez znaczenia ma też jakość i długowieczność głowic Konica-Minolta. Niski koszt użytkowania możliwy jest dzięki zastosowaniu niedrogich atramentów solwentowych. Ich odporność na warunki atmosferyczne sięga 3 lat na zewnątrz. Stabilny, automatyczny system nawijająco-odwijający o udźwigu roli do 100 kg pozwala drukować w trybie ciągłym. Plotery Artemis serii KM 3200 wyposażone są w zaawansowane oprogramowanie Onyx lub PhotoPrint.

Segment maszyn eko-solwentowych reprezentowany był przez bestsellerowy Artemis 1601. Zainstalowany już w 100 firmach ploter serii 1601, który na przełomie roku doczekał się nowej odsłony. Model 1601 HLV, został doposażony w zewnętrzny system suszący z promiennikiem podczerwieni (Infra Red). Ma on na celu wzrost wydajności poprzez przyspieszone dosuszanie wydruków. Kolejną nowością w „HLV” jest technologia druku zmienną wielkością kropli. Odpowiada ona za mieszanie kropli o różnej wielkości, czego efektem są bardziej ostre wydruki i jednocześnie bardziej gładkie aple i gradienty. Artemis 1601 HLV wyposażony jest w sprawdzoną i stabilną, japońską, piezo-elektryczną głowicę serii DX7. Posiada ona 1440 dysz (8 rzędów po 180 dysz) przez co umożliwia druk w rzeczywistej rozdzielczości 1440 x 1440 dpi. Maksymalna produktywność plotera wynosi 20 m2/h. Jest to najlepszy wynik w tej klasie i w tym segmencie cenowym. Ploter obsługuje materiały rolowe o maksymalnej szerokości 160 cm. Jest to najpopularniejsza szerokość ploterów eko-solwentowych pozwalająca zrealizować większość zleceń takich jak zadruk folii samoprzylepnych, foto-tapet, banerów, papierów, backlitów, blokoutów i innych nośników przeznaczonych do zadruku eko-solwentowego. Artemis 1601V jest ploterem 4-kolorowym drukującym w palecie CMYK i jest fabrycznie przystosowany do druku ekonomicznymi atramentami eko-solwentowymi z przeznaczeniem do druku aplikacji wewnętrznych i na zewnątrz.

Jesteśmy zadowoleni z rosnącego zainteresowania naszymi urządzeniami. Cieszymy się, że trafiają zarówno do małych i wielkich drukarni wielkoformatowych. Oprócz bezpośredniej dystrybucji w Polsce posiadamy już wielu dealerów w Europie a także na innych kontynentach.

Polskim dystrybutorem ploterów Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.artemisprinters.eu

MO