Poligrafia Jetrix KX5 – koreański flatbed UV

Jetrix KX5 – koreański flatbed UV

0

Stołowy ploter Jetrix KX5 zaskakuje jakością druku dzięki grayscalowym głowicom i 6 pikolitrowej kropli. KX5 to ciężki ploter przemysłowy, z mocnym podsysem i niezawodną jakością druku na dowolnej powierzchni, nawet na lodzie.

Koreańskie produkty słyną z bardzo wysokiej jakości wykonania i przemyślanych rozwiązań. Taki sam jest KX5 firmy Jetrix. Urządzenie plasuje się we ścisłej, światowej czołówce wielkoformatowych drukarek UV – mówi Michał Pytel, z firmy Atrium Centrum Ploterowe, polskiego dystrybutora ploterów Jetrix.

Ploter Jetrix KX5 to połączenie innowacyjnych rozwiązań firmy Jetrix z wieloletnim doświadczeniem korporacji. Efektem tej synergii są urządzenia serii KX w postaci uniwersalnych, w pełni konfigurowalnych ploterów tablicowych UV. Seria obejmuje 4 urządzenia o różnym rozmiarach stołów i wydajności. Począwszy od KX3 o obszarze roboczym 122 x 122 cm przez omawiany KX5 i KX6 o stole 244 x 122 cm. Największym urządzeniem z serii jest Jetrix KX7 z gigantycznym polem zadruku – 244 x 306 cm.

Każdy ploter z serii (oprócz KX3) może zostać dodatkowo doposażony w zintegrowany system druku z roli na rolę. Umożliwi on wygodny, sprawny i szybki druk na podłożach elastycznych takich jak folia, baner, papier, tkaniny, blockouty, backlity i wiele innych. Solidna konstrukcja urządzeń Jetrix KX oraz niskie zużycie atramentów zapewnią wysoką ekonomię druku. Efektem tego jest szybki zwrot z inwestycji.

– Jako ciekawostkę można wspomnieć, że jeden z użytkowników plotera Jetrix KX wykonał zlecenie zadrukowując lodowe tafle. Wymagało to odpowiedniej logistyki tego nietypowego zlecenia, ale wszystko zakończyło się sukcesem. Zadrukowana tafla stanowiła wyposażenie lodowej architektury. Jest to przykład niezwykły ale potwierdzający szerokie możliwości zastosowania technologii UV. KX5 jak i inne plotery serii poradzą sobie z każdym typowym i wieloma nietypowymi zleceniami – mówi Paweł Stania, szef marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Drukarka Jetrix KX5 wykorzystuje nowoczesne, greyscalowe głowice wiodącego producenta tych układów – firmy Konica Minolta. Głowice generują minimalną wielkość kropli o wielkości 6 pikolitrów. W zależności od konfiguracji plotera KX5 , umożliwiają one druk z prędkością maksymalną do 30 m2/h i rozdzielczości maksymalną 1440 dpi. Dla wymagających większej wydajności, przewidziany jest model KX6. Ten oferuje 2-krotnie większą wydajność na takim samym obszarze roboczym.

Plotery Jetrix KX wykorzystują atramenty charakteryzujące się doskonałą przyczepnością i elastycznością. Dzięki swej uniwersalności, przeznaczone są do szerokiego zakresu materiałów takich jak szkło, metal, akryl oraz media elastyczne. Oferują one doskonały kształt kropli, przy dużych prędkościach, zapewniając wydruk bez pęknięć w szerokim gamucie kolorystycznym. Dzięki wysokiej pigmentacji zapewniają dużą wydajność przy wysokiej ekonomii druku. Ich specjalna formuła umożliwi zadruk wielu nośników bez dodatkowo podkładu w postaci primera. Jeżeli jednak medium wymaga stosowania primera, można go stosować jako kolor dodatkowy w postaci poddruku.

Flatbed KX5 znajduje swoje zastosowanie w grafice reklamowej, zarówno wewnątrz jak i w ekspozycjach zewnętrznych. Swoje możliwości pokaże w wydrukach dla branż dekoratorskich, wystawienniczych, meblarskich i wielu innych. Jetrix KX5 może być także wykorzystywany przy znakowaniu przedmiotów oraz w zastosowaniach przemysłowych np. przy produkcji paneli sterowniczych, elementów urządzeń, itp. Ploter Jetrix KX5 w zależności od konfiguracji można zastosować do druku na dowolnych materiałach sztywnych o maksymalnej grubości 10 cm.
Maksymalna prędkość 30 m2/h pozwala na zadruk ponad 130 płyt formatu 122 x 244 cm w trakcie przeciętnej zmiany. Dzięki zaawansowanej technologii wykorzystanej już w procesie projektowania, Jetrix KX5 jest znacznie tańszy w eksploatacji od urządzeń konkurencji. Ostry, fotograficzny druk możliwy jest dzięki rzeczywistej rozdzielczości 1440×1440 dpi.
8 sekcji stołu z podsysem próżniowym zapewnia szybki załadunek medium, optymalne wykorzystanie energii w zależności od rozmiaru medium. Montaż systemu druku z roli na rolę zwiększy funkcjonalność KX5, umożliwiając druk na dowolnych materiałach elastycznych.

Polskim dystrybutorem ploterów Jetrix jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

KL