Logo

Media & maszyny

Madas i Amagraf – współpraca od wielu lat oparta na zaufaniu  

Powielarnia Madas – mająca swoje lokalizacje w Żyrardowie i Milanówku – to kolejny przykład przedsiębiorstwa, które od lat współpracuje z firmą Amagraf. Dostawca ten posiada w swojej ofercie maszyny wielu marek, dlatego – jak podkreśla Piotr Alwingier, jeden ze współwłaścicieli tej firmy – może obsługiwać swoich klientów w sposób holistyczny: zarówno w zakresie sprzętu do drukowania, powielania, a także wykańczania oraz materiałów do produkcji.

Madas od lat korzysta z tej oferty, a także doradztwa Amagrafu i bardzo chwali sobie taki rodzaj współpracy. W ostatnim czasie zrealizował w tej firmie kolejny duży kontrakt – zakupił cztery nowe maszyny z oferty tego dostawcy. Był to – jak twierdzą właściciele firmy Madas – znaczący krok na drodze rozwoju tej działającej od dziesięcioleci firmy poligraficznej. W Madasie rozpoczęły prace:  ploter UV firmy Mutoh – XpertJet 661 UF, ploter Mutoh – XpertJet 1641, ploter tnący Summa D120 serii S-One Summa oraz dostarczona jako ostatnia – produkcyjna maszyna drukująca Canon ImagePress C710.

Madas to rodzinna firma, która powstała na początku lat 90. ubiegłego wieku w Grodzisku Mazowieckim. Początkowo opierała swoją działalność na prostych kserokopiarkach i świadczyła usługi z zakresu drukowania różnych instrukcji. Nieco później zaczęła inwestować w analogowe maszyny drukujące, a następnie – wraz z rozwojem technologii – w cyfrowe. Inwestowała w urządzenia oparte na najnowszych technologiach i coraz bardziej swoją produkcję opierała na druku cyfrowym. Jej obecni właściciele: Magdalena Słowińska – córka Dariusza Stępniewskiego, założyciela firmy i Konrad Słowiński – jej mąż, nie poprzestali na kontynuowaniu działalności firmy, ale – wzorem lat minionych – nieustannie ją rozwijają. W parku maszynowym we wszystkich lokalizacjach firmy pojawiają się więc nowe urządzenia. Wiele z nich dostarczyła współpracująca z Madasem od lat firma Amagraf.

Madas
Od lewej: Adam Kulesza i Konrad Słowiński w siedzibie firmy Madas w Żyrardowie

Po inwestycjach w maszyny drukujące mało- i wielkoformatowe kilka lat temu Dariusz Stępniewski – ówczesny właściciel firmy – zdecydował się na doposażenie firmy w urządzenia do wykańczania marki Duplo. Wszystkie – dwa multifinshery Docucutter-615 Pro (które pracują w Żyrardowie i Milanówku) oraz DF-1000 (pracujący w Żyrardowie) dostarczył Amagraf, dealer urządzeń tego producenta. Inwestycje te były w tamtym czasie znaczącym krokiem dla Madasu, bo pozwoliły mu znacznie szybciej obsługiwać klientów, których stale przybywało. Firma oceniała bardzo pozytywnie zarówno same urządzenia, jak również współpracę z firmami Amagraf i Duplo, która trwa do dzisiaj. Kierownictwo firmy Madas ocenia ją na wysokim poziomie, dlatego zadecydowało, że po raz kolejny sięgnie po urządzenie z oferty Amagrafu. „Wcześniej jednak – bo inwestycje planowane były przez nas od ponad dwóch lat – bacznie przyglądaliśmy się ofercie innych firm. Jednak zarówno doradztwo Amagrafu, jak też możliwość kupienia wielu maszyn i to różnych producentów u jednego dostawcy, serwis jaki oferuje, opieka sprzedażowa oraz posprzedażowa, bardzo nam odpowiadały. Stąd całkowicie jej zaufaliśmy i niebawem cztery nowe maszyny z oferty tego dostawcy pojawiły się w naszej firmie – nowsze, bardziej zaawansowane technologicznie, zapewniające jeszcze większą wydajność i jakość”.

– Inwestycje te okazały się prawdziwym wiatrem w nasze żagle. Jednak m.in. sytuacja związana z wybuchem wojny w Ukrainie nieco skomplikowała nam sprawy finansowania ich zakupu. Ale również w tej kwestii Amagraf okazał się dla nas bardzo przyjazną i profesjonalną firmą – pomógł nam uzyskać leasing na satysfakcjonujących nas warunkach. Wszystko więc mogło dalej przebiegać zgodnie z planem i maszyny pojawiły się w naszej firmie – mówi Magdalena Słowińska.

Jak mówi Magdalena Słowińska, za sprawą plotera UV firmy Mutoh XpertJet 661 UF, pracującego w Milanówku, firma Madas niemal od pierwszego dnia odczuła pozytywne aspekty tej inwestycji. – Przygotowaliśmy wcześniej specjalną reklamę w naszym regionie i niemal od razu rozdzwoniły się telefony z zapytaniem o możliwość wykonania zleceń w naszym zakładzie, dzięki czemu natychmiast rozpoczęliśmy produkcję – dodaje Konrad Słowiński. – Drukowanie na tej maszynie było nową usługą realizowaną przez nas i otworzyło przed nami ogromne możliwości ograniczone w zasadzie tylko wyobraźnią i grubością zadrukowanego materiału. Można w niej bowiem drukować na PCV, szkle, metalach, plastiku, kafelkach, drewnie i wielu innych materiałach, co nie tylko jest dla nas dużym wyzwaniem, ale też ogromną frajdą.

Madas
Od lewej: Adam Kulesza i Konrad Słowiński w siedzibie firmy Madas w Żyrardowie

Drukarka UV Mutoh XpertJet 661 UF wykorzystuje nowoczesne lampy LED-UV z kontrolowanymi strefami, umożliwiającymi uzyskanie różnych efektów uszlachetniania w jednym przelocie. Urządzenie zainstalowane w firmie Madas zostało skonfigurowane  z atramentami aplikowanymi w trybie: CMYK + biały + bezbarwny lakier do uszlachetniania i efektów specjalnych, umożliwiających tworzenie np. wypukłych elementów i tekstu, alfabetu Braille’a, a także tworzenie niestandardowych faktur dla materiałów itp. Z kolei biały atrament może służyć jako podkład lub niezależny kolor, dzięki czemu firma znacząco przyspieszyła realizację np. tablic informacyjnych, jakie wykonywała dla swoich klientów od lat.

Madas obsługuje zleceniodawców kompleksowo. – Nie mamy żadnych podwykonawców. Za realizację prac bierzemy całkowitą odpowiedzialność, dlatego staramy się gromadzić sprzęt wysokiej jakości. Tak było również tym razem” – podkreśla Magdalena Słowińska. – Potwierdzeniem tej zasady jest fakt, że choćby wspomniane urządzenia Duplo, dostarczone nam przed laty przez firmę Amagraf, pracują u nas właściwie nieprzerwanie. W efekcie również tym razem zaufaliśmy firmie Amagraf i okazało się, że wszystkie maszyny były dla nas strzałem w dziesiątkę. Są nie tylko odpowiedzią na nasze potrzeby, ale zapewniają nam dalszy rozwój – dodaje Konrad Słowiński. 

Kolejne trzy maszyny pracują w Żyrardowie. Mutoh XpertJet 1641 drukuje wykorzystując do tego tusze ekosolwentowe nowej generacji. Zapewniają one – jak podaje producent – wydruki z wysoką gęstością do długoterminowych zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. – Ploter ten poszerzył nasze możliwości w zakresie szerokości zadruku – mówi Konrad Słowiński. – 160 cm szerokości rolki pozwala na przyspieszenie realizacji wielu zleceń, a także poszerza nasze możliwości obsługi w zakresie większych plakatów czy bannerów. Również jakość, jaką oferuje to urządzenie jest bardzo wysoka. Wszystko to powoduje, że po raz kolejny możemy zaproponować naszym klientom jeszcze lepszy produkt.

– Warto podkreślić, że nasi lokalni klienci w Milanówku są bardzo wymagający i oczekują od nas nie tylko pięknych wydruków, ale także szybkiej realizacji swoich zleceń. Stąd decyzja o kolejnej zakupionej przez nas maszynie – dodaje Magdalena Słowińska. – Wycinarka Summa D120 serii S-One Summa przyspieszyła niemal dwukrotnie procesy cięcia w naszej firmie. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni również z tego zakupu.

Jako ostatnia do firmy Madas w całym cyklu inwestycyjnym trafiła maszyna Canon ImagePress C710. – To urządzenie oferujące wysoką jakość druku produkcyjnego, z dodatkowymi opcjami wykańczania oraz możliwością obsługi różnych rozmiarów papieru, w tym formatu SRA3 i A4, kopert, ciężkich nośników o gramaturze do 350 g/m², a także funkcją przetwarzania długich arkuszy banerowych do 1,3 m – podkreśla Konrad Słowiński. – Maszyna zwiększyła też znacząco naszą wydajność i podniosła w jeszcze większym stopniu jakość.

– To właśnie na tym ostatnim elemencie opieramy swoją działalność – jakość i szybkość realizowanych przez nas zleceń jest czymś, co z pewnością nas wyróżnia od lat. Zależy nam, by to się nie zmieniło, dlatego musimy stale inwestować. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i każdemu oferujemy usługi dopasowane do jego potrzeb. W tej filozofii jesteśmy zgodni z firmą Amagraf, dlatego tak bardzo cenimy sobie tę współpracę – mówi Konrad Słowiński.

„Bardzo nam miło współpracować z kolejnym pokoleniem osób zarządzających firmą Madas – mówi Piotr Alwingier z firmy Amagraf. – W przypadku zakupu czterech najnowszych maszyn firma miała sformułowane bardzo konkretne oczekiwania. Posiadając w portfolio rozwiązania różnych marek możemy przygotować właściwą ofertę, uwzględniającą wszystkie potrzeby naszych klientów. Fakt, że wracają oni do nas – nawet po latach – z zapytaniami o kolejne inwestycje, jest dla nas powodem do ogromnej satysfakcji”.

Więcej informacji: www.amagraf.pl albo TUTAJ.