Poligrafia Polska folia polimerowa Ikonos Carbon

Polska folia polimerowa Ikonos Carbon

0

Polski producent folii samoprzylepnych – Ikonos – wprowadza na rynek, niedrogą folię polimerową typu Carbon 3D. Przeznaczona jest do dekoracji wewnętrznych jak i niektórych aplikacji samochodowych.

Folie karbonowe przeznaczone są głównie do oklejania pojazdów. Swoje zastosowanie znajdą też w dekorowaniu elementów wyposażenia wnętrz, sprzętów AGD czy RTV np. jako obudowy laptopów (tzw. skiny). W aplikacjach samochodowych można je stosować z zewnątrz jako alternatywę dla lakieru, celem uatrakcyjnienia całego lub fragmentów samochodu. Folia karbonowa również nadaje się do przyozdabiania wnętrza auta. Aplikowana przez profesjonalistę nada przedmiotom nowoczesny charakter i indywidualny design.

Ikonos Carbon CRB 150+ to bardzo atrakcyjna cenowo, polimerowa folia PVC o trójwymiarowej strukturze imitującej karbon. Wypukła struktura jest widoczna i wyczuwalna w dotyku. Folia dostępna jest w kolorze czarnym o powłoce matowej. Grubość folii wynosi 150 mikronów i jest ona zabezpieczona przez papier silikonowany. Folia jest odporna na działanie czynników zewnętrznych.

„Karbon” oferowany jest w roli o najpopularniejszej szerokości 152 cm i ekonomicznej długości 15 m. Długość roli pozwoli na zrealizowanie także dużych projektów i nie naraża na magazynowanie niezużytej ilości medium. Jak to ma miejsce w przypadku 30 i 50 metrowych zwojów.

Folia + szkolenie

Warto też wspomnieć, że opolska firma regularnie organizuje, cieszące się dużą popularnością warsztaty i szkolenia pt. „Aplikacje samochodowe od A do Z”. Wszystkie te działania mają na celu dostarczanie klientom i dystrybutorom pełnej oferty materiałów oraz niezbędnego know-how w zakresie aplikacji.

– Mamy za sobą 15 spotkań z cyklu „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. W tym czasie przeszkoliliśmy kilkaset osób rozpoczynających a często i już posiadających doświadczenie w zakresie car wrappingu. Szkolenie poprowadzone było przez naszych specjalistów oraz zawodowego aplikatora, vicemistrza Polski w aplikacjach. Ma ono na celu postawienie pierwszych kroków w pracy z folia wylewaną – mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

– Od kilku lat nie zmieniamy programu tego podstawowego szkolenia. Kierujemy je do nowicjuszy. Ale także do firm które chciały by rozszerzyć portfolio swoich usług. Trzecią grupą docelową są „oklejacze” posiadający już pewną praktykę, którzy kilka aplikacji już „zrobili”. Ogromna dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczyła nawet bardziej doświadczonych aplikatorów. Wiemy, że po takim szkoleniu, którego koszt porównywalny jest z zaledwie kilkoma metrami folii uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, mając na uwadze potężną dawkę wiedzy producenta folii i zawodowców można tę drogę skrócić. Przez to zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winylu – przekonuje organizator i producent folii.

Materiały Ikonos już w 36 krajach

Folie Ikonos używane są przez wielu użytkowników w całej Europie. Materiały Ikonos produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów, a linia produkcyjna cechuje się brakiem emisji szkodliwych substancji dla środowiska. Folie Ikonos plasowane są w segmencie produktów premium, a przy tym oferowane są w przystępnych cenach, ponieważ polscy klienci mają możliwość zaopatrywania się bezpośrednio u producenta lub w sieci wyspecjalizowanych dealerów.

Polskim dystrybutorem folii Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonos.pl

KL