Logo

Media & maszyny

Prezentacje technologii druku wielkoformatowego w Gdyni

Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos zapraszają w pierwszy czwartek i piątek sierpnia do Gdyni, gdzie odbędą się pokazy technologii druku wielkoformatowego. Uczestnicy będą mogli sprawdzić i przetestować ponad 10 wielkoformatowych urządzeń do produkcji grafiki wielkoformatowej. Nie zabraknie także pełnej gamy materiałów, płyt, atramentów marki IKONOS.

– Trójmiejski oddział firmy Atrium i Ikonos zaprasza na wielkoformatowe pokazy urządzeń do druku wielkoformatowego, materiałów i nośników oraz atramentów. Będzie to też idealne miejsce spotkań dla klientów wypoczywających w tym terminie nad morzem a niedysponujących czasem w trakcie „sezonu drukarskiego” na sprawdzenie możliwości rozwoju biznesu – mówi Michał Pytel z centrali firmy Atrium.

Uczestnicy będą mogli sprawdzić i przetestować ponad 10 wielkoformatowych urządzeń do produkcji grafiki wielkoformatowej.

Serię urządzeń Mutoh ValueJet reprezentować będą modele: 628, 1324X, 1604X, 1624X, 1638X, 426 UF i 405 GT oraz ploter tnący Summa. Na prezentacji zostaną pokazane także następujące modele marki Artemis: 1621, BDR 6050, KM 3228H. Nie zabraknie także pełnej gamy materiałów, płyt, atramentów marki IKONOS. Do dyspozycji uczestników spotkania oprócz wspomnianych urządzeń będą także branżowi doradcy z zakresu druku, mediów i finansowania.

Biurkowe bestsellery do gadżetów i koszulek

Ploterem z którego możliwości mogą skorzystać firmy z różnych branż od producentów urządzeń i podzespołów, przez agencje reklamowe znakujące gadżety, dekoratorów, producentów upominków na dekoratorach czy różnego rodzaju fabrykach skończywszy jest Mutoh ValueJet 426 UF.

Mutoh VJ-426UF jest to zaawansowany technologicznie tablicowy ploter LED-UV wyposażony w stół z podsysem. Ta 6-kolorowa drukarka o obszarze zadruku 483 x 329 mm, umożliwiają nadruk na elementach o grubości do 7 cm i ciężarze maksymalnie do 4 kg. W porównaniu do klasycznej technologii UV, proces druku na ploterze Mutoh ValueJet 426UF charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych (0% VOC), brakiem ozonu (ozon free), brakiem zanieczyszczeń powietrza (non-HAP). Niskie zużycie energii zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu długowiecznych (ponad 14000 godzin pracy) lamp LED-UV.

Z kolei Mutoh ValueJet 405 GT to specjalistyczna, nowa drukarka DTG japońskiego producenta. Przeznaczona jest do bezpośredniego zadruku koszulek t-shirt, czapek, toreb, ubranek dziecięcych, chust i innych bawełnianych jak i poliestrowych tkanin. W zależności od produktu stosuje się różnej wielkości wymienne stoły o wielkości do 404 x 584 mm. Drukarka została wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. recylkulator koloru białego, dotykowy panel sterowania, łatwe w obsłudze oprogramowanie. Niewielkie gabaryty, przy zachowaniu dużej powierzchni zadruku, pozwolą umiejscowić urządzenie nawet na biurku.

Atramenty stosowane w Mutoh ValueJet 405 GT pozwalają po ich utrwaleniu na uzyskanie żywych i nasyconych barw. Aby tak się stało na ciemnych podłożach potrzebne jest zastosowanie białego podkładu. Druk kolorem białym charakteryzuje się wyjątkowo dobrym, 100% pokryciem, znacznie lepszym niż w innych, konkurencyjnych rozwiązaniach. Mutoh ValueJet 405 GT może drukować na kolorowych tkaninach w palecie CMYK oraz kolorem białym stanowiącym nieprzezroczysty podkład.

Szybki druk wielkoformatowy na 3 metry

Drukarki wielkoformatowe Artemis serii 32xx oferowane są w kilku wariantach w zależności od liczby głowic – 4 lub 8 a także ich rodzajowi. Użytkownik ma do wyboru 3 głowice Konica Minolta o kropli 14, 30 i 42 pikolitra. Do wyboru są także 2 rodzaje konstrukcji plotera w zależności od przewidywanej produktywności. „Najwolniejsza” konfiguracja drukuje od 50 do 100 metrów kwadratowych na godzinę – osiągalna maksymalna wartość rzeczywista. Szybsze konfiguracje drukują do 160 i 260 m2/h.

Artemisy 32xx to plotery sprawdzone i obecne na polskim rynku. Drukują w około 200 polskich drukarniach wielkoformatowych. Prosta i solidna konstrukcja wraz z długowiecznymi głowicami świadczy o ich produkcyjnym charakterze. Do tej pory nie wymieniliśmy żadnej głowicy.

Podsumowując użytkownicy tego plotera cenią go za stabilną i niezawodną konstrukcję, wysoką, rzeczywistą prędkości druku, atrakcyjną kolorystykę wydruków i ich jakość niewiele odbiegającą od mniejszych maszyn.

Plotery eko z certyfikatem

Plotery Mutoh ValueJet serii X oprócz zaawansowanych technologii takich jak Mutoh DropMaster, Mutoh Intelligent Interweaving czy druk zmienna wielkością kropli zyskały nową funkcjonalność.

Nowością, którą wprowadził w tym roku Mutoh jest opakowanie w jakich dostarczany jest atrament. Rolę kaset przejęły szczelne, hermetyczne worki, które umiejscawiane są w adapterze z tyłu plotera w pozycji pionowej. Taka pozycja pozwala praktycznie do zera zużyć zawartość worka z atramentem.

Innymi zaletami atramentów w workach jest: czystość i szczelność systemu, brak kontaktu odgazowanych tuszy z powietrzem, ekonomiczna objętość 1000 ml czy choćby mniejsza powierzchnia wymagana za ploterem.

Najnowszy Mutoh ValueJet 1604X tak jak cała rodzina drukarek „ValueJet X” może korzystać z dowolnych atramentów na przykład certyfikowanych, ekologicznych Mutoh UMS lub też eko-solwentowych Ikonos. Brak chipów zabezpieczających przekłada się na obniżenie kosztów druku.

Mutoh UMS to 4-generacji tusze do wielkoformatowych ploterów drukujących której bazą są żywice, które dają optymalną przyczepność pigmentu do podłoża. Atramenty te są praktycznie bezzapachowe i nie wymagają stosowania systemów.

Niekwestionowaną zaletą jest także zgodność z normami ekologicznymi poparte certyfikatem Indoor Air Comfort wydanym przez Eurofins. Atramenty te posiadają oznaczenie Xi zamiast szkodliwego Xn. Można je stosować w warunkach biurowych. Nowe atramenty gwarantują żywą i nasyconą kolorystykę oraz szeroki gamut barw pokrywający 83% palety PANTONE C. Dają one możliwość druku wielu „korporacyjnych” kolorów.

Atramenty Mutoh UMS zdobyły kilka międzynarodowych i polskich nagród, m.in. EDP, The Prize for Innovations 2016 i Złoty Medal FestiwalDruku.pl 2015.

Udział w prezentacjach jest bezpłatny. Rejestracja na stronie Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

KL