Logo

Media & maszyny

Warsztaty Mini-Akademia Zarządzania Barwą już we wrześniu [program]

Wydawnictwo Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, wraz ze spółką OOH Magazine – organizatorem FestiwaluDruku.pl FestiwaluMarketingu.pl oraz partnerami – firmami Alstor, Color Management Consulting, Epson Reprograf, organizują w ramach Akademii Wiedzy podczas 8. Targów Reklamy i Poligrafii Reklamowej, w dniach 7-8 września br., w godz. 11-15, w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14, kolejną edycję warsztatów: „Mini-Akademia Zarządzania Barwą.Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane procesy zarządzania barwą w praktyce, m.in. kalibracja monitora, praca ze spektrofotometrem, tworzenie proofa cyfrowego. Zostaną także poruszone zagadnienia związane z Color Managementem w różnych technikach druku.

Uczestnicy warsztatów będą mogli spotkać się z ekspertami w dziedzinie CM i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz pogłębić wiedzę w zakresie standaryzacji, kontroli powtarzalności odbitek drukarskich, dostępności nowych rozwiązań do CM.

PROGRAM:

11.00–11.10 Powitanie i rozpoczęcie warsztatów

11.10–11.50

Stabilizacja zmiennych parametrów druku offsetowego i fleksograficznego przed przystąpieniem do standaryzacji druku – Małgorzata Szczotka, konsultantka, Color Management Consulting

11.50–12.30

Monitor graficzny w zarządzaniu barwą – Paweł Waszniewski, Product Manager, Alstor (Eizo)

12.30–13.10

Norma Fogra 51 w proofingu cyfrowym – Leszek Bartkowiak, Senior Product Manager (X- Rite, EFI Fiery), Reprograf

13.10–13.50

Nowości w systemach proofingowych firmy Epson – Grzegorz Mencfel, Business Account Manager, EpsonEurope B.V. sp. z o.o. Oddział w Polsce

13.50–15.00

Zapytaj ekspertów: indywidualne porady i konsultacje w grupach

Stanowisko 1. Zagadnienia związane ze standaryzacją druku – Małgorzata Szczotka

Stanowisko 2. Kalibracja monitora – Paweł Waszniewski

Stanowisko 3. Proofing cyfrowy – Leszek Bartkowiak

Stanowisko 4. Systemy proofingowe – Grzegorz Mencfel

Udział w warsztatach bezpłatny dla wszystkich, którzy zarejestrują się na warsztaty do dnia 2 września br. i zapoznają się z ich regulaminem. Regulamin i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie www.akademia-wiedzy.eu.

Jednocześnie, w celu bezpłatnego wejścia na teren targów, należy zarejestrować się na stronie organizatora targów: http://festiwaldruku.pl/formularz/

Warsztaty odbędą się na terenie stoiska „Świata DRUKU” na FestiwaluDruku.pl, w Warszawskim Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Na ewentualne pytania odpowiada organizator konferencji, Zespół „Świata DRUKU”– 42 6871292, biuro@swiatdruku.eu.

www.festiwaldruku.pl

KL