Logo

Wielki Format

Fujifilm wprowadza na rynek atrament Uvijet HZ

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowych, utrwalanych promieniami LED UV atramentów Uvijet HZ do materiałów formowanych termicznie, przeznaczonych specjalnie do drukarek Acuity Prime z płaskim stołem.

Atramenty Uvijet HZ, które są szybko utrwalane za pomocą konwencjonalnych lamp LED UV, doskonale nadają się do zdobienia szerokiej gamy materiałów powszechnie używanych w zastosowaniach formowania termicznego.

Atramenty te oferują znakomitą reprodukcję punktów, odporne na światło kolory, wyjątkową przyczepność i stabilność przy wydłużaniu, a także zapewniają doskonałą jakość w zastosowaniach obejmujących termoformowanie z głębokim tłoczeniem, gięcie liniowe i wydmuchiwanie kopuł. Inne zalety atramentów to wysokiej jakości wykończenie, gięcie, zagniatanie, żłobienie, gilotynowanie.

Atramenty z serii Uvijet HZ nadają się do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, doskonale poddając się kształtowaniu w temperaturach 150-200°C. Do tego nie zawierają lotnych rozpuszczalników i węglowodorów, co oznacza, że mają mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z produktami rozpuszczalnikowymi.

Matthew Whiting FK: Uvijet– Dysponując rozległą wiedzą na temat branży, a także nagradzanymi zakładami produkcyjnymi w Broadstairs, Fujifilm z dumą tworzy atramenty, aby maksymalizować możliwości swoich drukarek, takich jak Acuity Prime. Podczas formowania termicznego atrament nie może pękać, stawać się kruchy ani się łuszczyć. Nasze atramenty Uvijet HZ są bardzo elastyczne i zachowują wysoką jakość w całym procesie termoformowania, co skutkuje doskonałym wykończeniem – mówi Matthew Whiting, menedżer produktu, Fujifilm Wide Format Inkjet Systems,


Więcej informacji z branży TUTAJ.