Logo

Event MIX

COLORS of DESIGN i ich nowoczesne centrum logistyczne

Nowoczesny biznes wymaga nowoczesnych rozwiązań. To, co jeszcze kilka lat temu pozostawało w sferze marzeń, dziś stało się rzeczywistością. Pomimo wielu przeciwności i konieczności odsunięcia w czasie największej inwestycji w dotychczasowej historii firmy, w lipcu 2023 otwiera swoje drzwi jedno z najnowocześniejszych centrów logistyczno- biurowych w branży, a z nim nowe perspektywy rozwoju na kolejne dekady dla COLORS OF DESIGN.

 

Nowy dom COLORS of DESIGN to przede wszystkim ukłon w stronę budownictwa zrównoważonego. Firma wielokrotnie udowadniała już, że jest pionierem takich działań w branży, za co zyskała wiele wyróżnień na rynku krajowym i międzynarodowym. Pod programową nazwą #COLORSgoGREEN od kilku lat realizuje inwestycje i wdrożenia nowych produktów, zgodnych z zasadą zrównoważonego rozwoju i działań proekologicznych.

Rozwiązania, które zastosowano przy budowie nowej siedziby, czynią ją „zieloną wyspą” w całej branży i poprawiają nie tylko warunki pracy, ale również możliwości obsługi klientów przy jednoczesnym maksymalnym poszanowaniu dla środowiska naturalnego. O odpowiednią temperaturę pomieszczeń dbają zamontowane w obiekcie ekologiczne pompy ciepła i inteligentne żaluzje fasadowe czułe na czynniki pogodowe. Na terenie inwestycji instalacje wodne zaopatrzono w systemy filtracji, która pozwala na spożycie oczyszczonej wody RO, co zupełnie wyklucza potrzebę używania plastikowych jednorazowych butelek z wodą. W budowie jest również farma fotowoltaiczna, która zapewnia ekologiczne zasilenie inwestycji w prąd.

Po znaczącej rozbudowie oddziału w Warszawie przyszedł czas do oddania pod użytkowanie drugiej siedziby. Do dyspozycji pracowników oddany został nowoczesny magazyn wysokiego składowania wraz z rampą załadunkowa dla samochodów dostawczych i ciężarowych, warsztat naprawczy i przepiękna część socjalno-biurowa. Powierzchnia magazynowa przekracza obecnie pond 3000m2 co czyni Colors Of Design największą tego typu firmą w Polsce.

Zastosowane technologie zostały wdrożone zgodnie z obowiązującymi trendami, a nowa siedziba jest mieszanką bezkompromisowej odwagi i zerwanie z nudą w kwestii aranżacji wnętrza i otoczenia firmy.

Inwestycja zlokalizowana jest w niedawno oddanej strefie ekonomicznej oddalonej zaledwie 10 min od centrum Katowic. Jeśli zastanawiacie się, jaki kolor dominuje we wnętrzach, to zgodnie z domeną firmy, która oferuje najbardziej kolorową ofertę mebli na wynajem, mamy tu prawdziwą eksplozję koloru i dobrego stylu.

Nowy dom COLORS of DESIGN to odwzorowanie i najlepsza wizytówka wartości i aspiracji, którymi kieruje się firma. Innowacyjność, rozwój, kolor, design i ekologia rządzą niepodzielnie!


Reprezentacja redakcji OOH magazine była jednymi z pierwszych gości. – Nowa siedziba COLORS of DESIGN to kwintesencja pomysłowości i kreatywnego ducha całego zespołu. Cieszy nas rozwój naszego partnera, z którym współpracujemy od wielu lat – mówią przedstawiciele redakcji.

COLORS of DESIGN


W najnowszym wydaniu OOH magazine można przeczytać wywiad z Tomaszem Śleziakiem i Anetą Stojak KLIKNIJ.