Logo

InspiracjeTylko w OOH magazine

Gadżety reklamowe: Podsumowanie 2023, prognozy na 2024 r. | Katarzyna i Grzegorz Dolnik, Gratisownia

Katarzyna i Grzegorz Dolnik z Gratisownia.pl przyglądają się działaniom i trendom na rynku artykułów promocyjnych, a także analizuje wyzwania i prognozy na rozpoczęty właśnie rok.

Trend roku 2023

Rok 2023 rok przyniósł ze sobą wiele dynamicznych zmian, niepewności i szukania oszczędności. W obliczu zmieniających się warunków rynkowych, elastyczność stała się kluczową cechą przedsiębiorców. Klienci i firmy zaczęły skupiać się na minimalizacji kosztów i poszukiwać rozwiązań, które pozwolą przetrwać ten trudny czas. Produkty spersonalizowane, idealnie dopasowane do potrzeb Klientów, stały się największym przebojem. Gadżety ekologiczne, a także wielofunkcyjne, praktyczne i oryginalne, również zdobyły uznanie Klientów, tworząc nowy trend na rynku.

Największy sukces roku 2023

W drugiej połowie roku 2023 kluczowym wydarzeniem okazało się obniżenie stóp procentowych, co wpłynęło pozytywnie na portfele Klientów i zwiększyło ich gotowość do podejmowania decyzji zakupowych. Rynek artykułów reklamowych zareagował dynamicznie, generując nowe zamówienia dla firm. Wykorzystując korzystne warunki finansowe Klientów, przedsiębiorstwa odniosły znaczący sukces, umacniając swoją pozycję na rynku.

Największy kryzys / wyzwanie / problem w 2023 dla branży

Mimo sukcesów, branżę artykułów promocyjnych w 2023 roku dotknęły zapowiedzi podwyżek płacy minimalnej, stawiając przed przedsiębiorcami wyzwanie racjonalnego zarządzania kosztami. To problem, który będzie dominować w 2024 roku, wymuszając na firmach jeszcze bardziej precyzyjne dostosowanie się do regulacji płacowych. Decyzje biznesowe i zakupowe w 2024 roku będą silnie związane z tym problemem, wymagając elastyczności i innowacyjności.

Trendy/ prognozy/wyzwania na 2024

W 2024 roku utrzymanie miejsc pracy stanie się kluczowym wyzwaniem. Polityka rozdawnicza i przerzucanie odpowiedzialności na pracodawców za swoje obietnice wyborcze może wpłynąć negatywnie na pracowników. Wzrost kosztów energii, podwyżki płacy minimalnej oraz ciągły rozwój przedsiębiorstw, aby być konkurencyjnym i wyróżniać się na dynamicznie zmieniającym się rynku, będą dominującymi wyzwaniami. Firmy, które dostosują się do tych trendów i skutecznie zmodyfikują swoje strategie, zyskają przewagę w konkurencyjnym środowisku biznesowym.

W kontekście samej oferty gadżetów, istotnym trendem będzie personalizacja znakowania oraz innowacyjne kampanie reklamowe. Oryginalne i kreatywne podejście do tego zagadnienia przyniesie wymierne korzyści. Skupienie się na efektywnej personalizacji treści kierowanej do indywidualnego Klienta będzie kluczowe. Efektywna personalizacja znakowania na gadżetach reklamowych nie tylko przyciągnie uwagę, ale także zdobędzie uznanie, co w rezultacie zaowocuje sukcesem marki.

Katarzyna i Grzegorz Dolnikowie działają na rynku reklamy od 16 lat, specjalizując się w nadrukach i gadżetach reklamowych pod szyldem gratisownia.pl.


Więcej podsumowań można przeczytać TUTAJ.