Logo

Media & maszynyEtykiety i opakowania

Mark Andy wprowadza do oferty nową maszynę cyfrową Digital Pro PLUS

Mark Andy – wiodący producent rozwiązań bazujących na technologii druku wąskowstęgowego – poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej wersji cieszącej się dużą popularnością, przyjaznej dla użytkownika cyfrowej maszyny hybrydowej – Digital Pro.

Urządzenie oferowane pod nazwą Digital Pro PLUS bazuje na opracowanej przez Mark Andy, sprawdzonej platformie druku fleksograficznego – Pro Series. Jak podkreśla firma, jest ona punktem wyjścia dla obecnie wprowadzonego rozwiązania, dedykowanego produkcji nisko- i średnionakładowej, realizowanej z wysoką jakością. Maszyna łączy w sobie różne technologie: tonerowy druk cyfrowy z opcjonalnymi zespołami fleksograficznymi i licznymi modułami do wykańczania wydruków w trybie inline.

Jak podkreśla Ben Luly, nowo mianowany Product Manager odpowiedzialny w Mark Andy za maszyny cyfrowe, Digital Pro PLUS to uzasadnione ekonomicznie, wszechstronne rozwiązanie hybrydowe o bardzo szerokich możliwościach rozbudowy, dostępne w różnych wariantach – od roll-to-roll do pełnej, jednoprzebiegowej linii drukującej i wykańczającej, a tym samym – dopasowane do zmieniających się potrzeb rynkowych. Maszyna w standardzie obsługuje wstęgę o szerokości 330 mm (13 cali), pracuje z rozdzielczością 1200 dpi i prędkością maksymalną 23 m/min. Można w niej stosować szerokie spektrum podłoży – od papierów do folii, a kompaktowe rozmiary Digital Pro PLUS mają pozwolić na jej zainstalowanie i wdrożenie nawet w ciasnym środowisku produkcyjnym.

Digital Pro PLUS bazuje na cieszących się dużą popularnością tonerowych maszynach Digital One i Digital Pro – od premiery tej serii w 2016 roku na całym świecie sprzedano ich ponad 330. Producent podkreśla, że urządzenie łączy w sobie zalety tonerowej technologii druku cyfrowego z ponad 75-letnimi doświadczeniami rynkowymi Mark Andy w obszarze rozwiązań wąskowstęgowych. Zdaniem firmy, pojawienie się Digital Pro PLUS wiąże się możliwością zakupu maszyny, która pozwoli na organiczny wzrost drukarni, przy uzasadnionej ekonomicznie inwestycji, a jednocześnie pozwoli jej wyjść naprzeciw zmieniającym się potrzebom rynkowym.

– Postrzegamy ją jako znakomity punkt wyjścia dla dalszych wzrostów naszych klientów – jako rozwiązanie skalowalne, maszyna może być bowiem rozbudowywana, w ramach rosnących potrzeb użytkownika. To właściwe rozwiązanie w kontekście drukowania w wysokojakościowym trybie CMYK i w wariancie z roli na rolę, ale też można je łatwo i w akceptowalnym koszcie rozbudować do pełnowymiarowej linii produkcyjnej, uwzględniającej zespoły fleksograficzne zainstalowane przed i za modułem cyfrowym, jak też dodatkowe opcje takie jak: foliowanie na zimno, laminowanie, semirotacyjne wykrawanie, rozcinanie wstęgi, dziurkowanie, cięcie na arkusze oraz przekazywanie zadrukowanych użytków do stackera. Mamy tu zatem do czynienia z niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem. – dodaje Ben Luly.

Mark Andy wskazuje, że nowa maszyna nie wymaga „idealnie czystego” środowiska produkcyjnego, co czyni ją odpowiednią w kontekście różnego rodzaju etykiet drukowanych dla odbiorców z wielu segmentów rynkowych: żywności i napojów, przemysłowego, produktów kraftowych czy zdrowia i urody. Maszyna umożliwia drukowanie zmiennych danych, co czyni ją dopasowaną do współczesnych oczekiwań względem niskich nakładów i personalizacji, zgłaszanych zarówno przez właścicieli marek jak też pozostałych zleceniodawców.

– Poza wysokiej klasy maszyną, użytkownik Digital Pro PLUS otrzymuje od Mark Andy wszelkie benefity, jakie oferujemy firmom z branży druku wąskowstęgowego. Mam tu na myśli plany serwisowe, globalną sieć wsparcia technicznego i części zamiennych, wiedzę technologiczną dotyczącą procesów drukowania i przetwarzania, a także całodobowy hotline dla klientów potrzebujących pomocy ad hoc. Co więcej, nasi użytkownicy mają do dyspozycji także szerokie portfolio materiałów eksploatacyjnych, znajdujących się w ofercie Mark Andy Print Products. Wszystko to czyni nas oferentem najszerszego na rynku portfolio rozwiązań i usług, dedykowanych firmom bazującym na technologii druku wąskowstęgowego, jak też dostawcy o know-how niezbędnym do wspierania naszych klientów. Dlatego jestem przekonany, że wprowadzona właśnie na rynek maszyna Digital Pro PLUS będzie odnosić na nim duże sukcesy. – podsumowuje Ben Luly.

Więcej informacji na temat nowej maszyny cyfrowej firmy Mark Andy można znaleźć tutaj.


Więcej newsów z branży TUTAJ.