Logo

Media & maszynyEtykiety i opakowania

Fujifilm ujawnił koncepcję przyszłego przepływu pracy „Smart Flow”

Grupa Fujifilm przedstawiła na swoim stoisku na targach drupa 2024 koncepcję przyszłego rozwiązania, które umożliwi „inteligentność” druku produkcyjnego (Fujifilm Smart Flow).

Koncepcja Fujifilm Smart Flow przyspieszy cyfrową transformację firm poligraficznych i zapewni najbardziej odpowiednie połączenie szerokiej gamy rozwiązań Grupy Fujifilm do druku offsetowego, druku na żądanie, aż po druk inkjetowy.

Smart Flow obejmuje trzy różne rozwiązania: „Smart Automation”, „Smart Production” i „Smart Marketing”.

Smart Automation zapewnia inteligentną automatyzację i zarządzanie urządzeniami Fujifilm, a także skutecznie steruje urządzeniami innych firm za pomocą swoich interfejsów API. Odbywa się to poprzez ścisłą integrację Fujifilm Workflow XMF i Revoria XMF PressReady. Automatyzacja obejmuje nowe rozwiązanie Fujifilm do automatyzacji robotycznej, które ułatwia automatyzację między takimi procesami, jak druk i postpress. Rozwiązanie to zostało pokazane na targach drupa 2024. Smart Automation pozwala usprawnić procesy przygotowania do druku, druku i postpressu.

Smart Production oferuje automatyzację całej hali produkcyjnej oraz wizualizację przesyłania, planowania i tworzenia harmonogramu prac za pomocą platformy SaaS. Na targach drupa 2024 Grupa Fujifilm przedstawiła koncepcję bezobsługowego rozwiązania AI, które umożliwia automatyzację procesów od przyjęcia zamówienia po wykończenie produktu.

Smart Marketing, nowa usługa, Revoria Cloud Marketing, oferuje środowisko do rozwoju platformy usług marketingu cyfrowego bez specjalistycznych umiejętności. Na targach drupa 2024 po raz pierwszy został zaprezentowany model koncepcyjny tej usługi. Możliwości marketingu cyfrowego ułatwią firmom poligraficznym oferowanie właścicielom marek kompleksowych usług marketingowych.


Więcej newsów z branży TUTAJ.