Logo

NowościWielki Format

Ploter Anapurna M2050 w firmie Lambit

Poznańska drukarnia wielkoformatowa Lambit to kolejny w regionie Wielkopolski użytkownik rozwiązań inkjetowych Agfa Graphics. Od kilku tygodni pracuje tu ploter Anapurna M2050, który jest wykorzystywany przede wszystkim do bezpośredniego zadrukowywania mediów sztywnych. To pierwsze tego rodzaju rozwiązanie, bazujące na technice inkjet UV, w parku sprzętowym firmy Lambit.

Firma, założona w 2008 roku przez Tomasza Ratajczaka, od początku specjalizuje się w wielkoformatowym druku cyfrowym. Do niedawna jej park sprzętowy składał się przede wszystkim z ploterów pracujących w trybie „z roli na rolę”, przeznaczonych do obsługi mediów giętkich. Jednak coraz częściej realizowane zlecenia na twardych podłożach – siłą rzeczy dwuetapowo – spowodowały, że Tomasz Ratajczak zadecydował się na zakup plotera pracującego w technice inkjet UV, pozwalającego na bezpośrednie ich zadrukowywanie.

– O wyborze rozwiązania Agfa Graphics zdecydowało kilka czynników – mówi. – Pierwszym, kluczowym były bardzo pozytywne opinie i doświadczenia w pracy z tymi maszynami ze strony innych firm, nie tylko z naszego regionu. Kilka z nich odwiedziliśmy, o innych dowiadywaliśmy się z mediów branżowych – wszyscy chwalili parametry techniczne plotera Anapurna M2050, profesjonalną obsługę przed- i posprzedażową Agfa Graphics oraz możliwości, jakie otworzyła przed nimi inwestycja w tego rodzaju system. Z innymi dostawcami także rozmawialiśmy, ale ich oferta w stosunku do tej przedstawionej przez Agfa Graphics okazała się mało atrakcyjna. Dodatkowym atutem był fakt, że z panem Przemkiem Arabskim, opiekunem naszego regionu, znamy się od dłuższego czasu, a zaufanie do dostawcy przy tego rodzaju inwestycji jest niezmiernie ważne.

Lambit obsługuje zarówno odbiorców bezpośrednich, m.in. z branży budowlanej, jak też agencje reklamowe, a zasięg działalności przedsiębiorstwa obejmuje całą Polskę. – Zaczynaliśmy od ścisłej współpracy z jednym z największych graczy na rynku outdooru, dziś spektrum naszych odbiorców jest dużo szersze. – przyznaje Tomasz Ratajczak.  – Chcemy im zapewnić jak najlepszą obsługę i jak najwyższą jakość druku, stąd nieustanne inwestycje w rozwiązania z najwyższej półki. Do takich zaliczamy ploter Agfa Graphics. Nasze plany zakładają inwestycję m.in. w stół frezujący oraz ploter rolowy UV o większej szerokości.

– Cieszymy się z kolejnej instalacji naszego plotera w regionie Wielkopolski. Tym bardziej, że – jak wynika z wypowiedzi samego klienta – u jej podstaw leżą pozytywne doświadczenia innych naszych użytkowników z Poznania i okolic. To dla nas bardzo ważne, gdyż techniczne zaawansowanie samego urządzenia to tylko część sukcesu. Drugim, niezwykle istotnym elementem, jest sama współpraca z klientem i właściwa obsługa posprzedażowa. Kontrakt z firmą Lambit to najlepszy przykład tego, że w przypadku Agfa Graphics elementy te stoją na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że ploter Anapurna M2050 przyczyni się do dalszego rozwoju tego przedsiębiorstwa, a firma Lambit stanie się dla nas kolejnym referencyjnym miejscem – dodaje Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego Agfa Graphics.

Materiał powstał na podstawie informacji Agfa Graphics NV oraz PAI PrintinPoland.com