Logo

Inspiracje

Printer Prime – nowa, ekologiczna linia odzieży reklamowej Printer

Odzież reklamowa marki Printer Active Wear wprowadza nową, dwukolorową kolekcję Printer Prime. Nowa linia wyróżnia się proekologicznym podejściem do tekstyliów promocyjnych. W procesie tworzenia kolekcji postawiono na zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko zgodnie z koncepcją zrównoważonej mody. Materiały odzieży z kolekcji pochodzą wyłącznie z bawełny organicznej oraz poliestru z recyklingu (z butelek PET).

Linia Printer Prime bardzo duży nacisk stawia na kwestie wpływu na środowisko naturalne, dlatego w procesie tworzenia kolekcji postawiono na zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko zgodnie z koncepcją zrównoważonej mody. Materiały odzieży z kolekcji pochodzą wyłącznie z bawełny organicznej oraz poliestru z recyklingu (z butelek PET).

Printer Prime zawiera nowoczesne ubrania, można ją prać w wysokiej temperaturze 60°C, do tej samej temperatury maksymalnie można ją suszyć w suszarce oraz spełnia kryteria EN ISO 15797 świadczące o tym, że nadaje się do prania przemysłowego. Ponadto przy metce znajduje się specjalna kieszonka na chip do prania przemysłowego.

Przy każdym z produktów podane są obliczenia średniej emisji CO2 spowodowane przez konkretny model. Na przykład model koszulki Prime T wymaga średnio około 10% mniej emisji CO2 oraz około 70% mniej zużycia wody niż przy produkcji innych koszulek o zbliżonych parametrach.

Katalog Printer Prime jest dostępny do pobrania TUTAJ.