Marketing MIX Marka w humorystyczny sposób pokazuje klientom proces realizacji zamówień “od kuchni”

Marka w humorystyczny sposób pokazuje klientom proces realizacji zamówień “od kuchni”

0

Morele w lutym br. zmieniły swoją identyfikację wizualną. Zmianom towarzyszyło również wprowadzenie nowej platformy komunikacyjnej pod claimem: Zakupy online to pestka. Morele konsekwentnie realizują strategię ułatwiania klientom zakupów online oraz kładzie nacisk na budowanie pozytywnych doświadczeń zakupowych, stąd też pomysł na nagranie krótkich materiałów wideo, które przedstawiają proces realizacji zamówień w sklepie internetowym.

– W materiałach wideo pokazujemy klientom proces realizacji zamówienia ale nie językiem logistycznych procesów, a przez pryzmat ludzi/ zespołów którzy stoją za każdą przesyłką. Energia, pasja, entuzjazm i zaangażowanie w pracę – wszystko to postanowiliśmy dodatkowo ubrać w szaty zwane: humorem. Efekt? Wprowadzenie jeszcze prostszej komunikacji z Klientem, dzięki której w nietuzinkowy sposób otrzymuje informację o postępie realizacji zamówienia. – mówi Radosław Zarzeczny, Head of Brand & Communications w Morele.

W ramach projektu powstały 3 filmy, które klienci mogą zobaczyć w wybranych wiadomościach wysyłanych podczas realizacji zamówień w Morele. Za wsparcie kreatywne i produkcję odpowiadał krakowski dom produkcyjny filmcloud.

– Firma Morele współpracuje z nami już od dłuższego czasu. Bardzo cieszymy się z tego, że tak duża marka obdarzyła nas swoim zaufaniem również przy realizacji tego projektu. Przy wszystkich produkcjach chcemy jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów i zawsze staramy się, aby content, który dla nich tworzymy był spójny ze strategią ich firmy. Kiedy zobaczyliśmy pierwszy brief od razu wiedzieliśmy, że Marka Morele w swoich mediach społecznościowych stawia na swobodną komunikację, a humorystyczne materiały, które dla niej wyprodukowaliśmy doskonale się w nią wpisują – mówi Karol Filek, CEO & Co-Founder w filmcloud.