Tylko w oohmagazine Personalizacja królową reklamy. Case study producenta słodyczy reklamowych

Personalizacja królową reklamy. Case study producenta słodyczy reklamowych

0

Odbiorcę stymulowanego wieloma komunikatami coraz trudniej zainteresować swoją marką, przekazem czy bezpośrednio produktem. Jednym ze sposobów promowania marki, który w wysokim i jednocześnie przyjemnym stopniu pozwala na budowę dystynktywności marki, są personalizowane słodycze reklamowe. O trendach w tym sektorze opowiada dla OOH magazine firma Slodkie.

Firmy posiłkują się różnymi pomysłami, by zyskać większą uwagę swoich potencjalnych klientów czy pracowników. Wiele z nich decyduje się na słodycze reklamowe, które przyciągają wzrok, pobudzają zmysł smaku, a przede wszystkim wywołują pozytywne emocje – podstawowy budulec dobrych relacji. Slodkie, producent w branży słodyczy reklamowych, podpowiada, że kluczem w dotarciu do klienta jest dziś personalizacja i dostosowywanie do zmieniających się trendów. Jakie możliwości w zakresie słodyczy reklamowych są dziś dostępne na rynku?

  • Personalizacja kształtu

Wykonanie czekolady w dowolnym kształcie brzmi intrygująco? Anna Garmada, Prezes Zarządu firmy Slodkie, wskazuje, że dziś jest to już standardem. – Czekoladowa maszyna do szycia, wózek widłowy, samolot czy smartphone to tylko przykłady projektów, które dotychczas przygotowaliśmy. Dysponujemy selekcją zaprojektowanych przez nas form, na których Klient dokonuje personalizacji poprzez dodanie logo lub tekstu. Jednakże nasze zaplecze produkcyjne pozwala nam na stworzenie zupełnie nowego, unikatowego projektu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb – mówi Anna Garmada.

  • Personalizacja nadruku na produkcie

Firma Slodkie wskazuje, że kolejną możliwością personalizacji jest wykonanie cyfrowego nadruku bezpośrednio na produkcie. Producent posiada w swoich zasobach technologie umożliwiające przygotowanie kolorowego nadruku na czekoladzie i lizakach. Firma podkreśla, że w procesie produkcji wykorzystuje tusze spożywcze, które są jadalne i w pełni bezpieczne.

  • Personalizacja opakowania

Najpopularniejszym wariantem wybieranym przez firmy jest jednak personalizacja opakowania. – Sposób, w jaki to robimy, zależy od wybranego rodzaju opakowania. Stosujemy kilka metod nadruku, w tym m.in. UV, nadruk cyfrowy czy fleksograficzny. Każdy z nich daje nam inne możliwości.  Jeżeli chodzi o przygotowanie samego projektu, zajmuje się tym nasz Dział Graficzny. Dzięki temu, że wszystkie technologie mamy zgromadzone pod jednym dachem, możemy przygotować produkt szybko i kompleksowo – podkreśla Anna Garmada.

Nowości

Kto choć chwilę zajmował się reklamą, wie, jak szybko zmieniają się w niej trendy. Firma Slodkie podkreśla, że pomimo szerokiej oferty, cały czas pracują nad nowymi produktami, by stale dawać Klientom coś nowego. Każdego roku publikowany jest katalog poświęcony nowościom. Tegoroczny Novelties zawiera blisko 40 produktów stworzonych z myślą o spotkaniach firmowych, imprezach czy prezentach dla partnerów biznesowych.

– W tym sezonie z pewnością nie można przeoczyć bombonierki Welcome Box, dostępnej również w powiększonej wersji Big Welcome Box. Jest to elegancki zestaw czterech lub ośmiu batoników nadziewanych alkoholem: whisky, likierem pomarańczowym, likierem wiśniowym i likierem piołunowym J.A. Baczewski – odpowiada Prezes Zarządu Slodkie.

Na stronie producenta można przeczytać, że pudełko posiada możliwość całościowej personalizacji nadrukiem cyfrowym i nie ma ograniczeń co do ilości kolorów czy skomplikowania projektu graficznego. Dodatkowo w każdym zestawie jest miejsce na: wizytówkę, kartę rabatową, kartę z kodem QR, mapkę, kupon konkursowy itp. Wśród nowości znalazła się także bombonierka Velvet Hearts wypełniona wiśniowymi pralinkami w kształcie serduszek z dodatkiem jadalnego brokatu, która doskonale sprawdziła się przy zamówieniach z okazji walentynek i Dnia Kobiet. Producent przewiduje zwiększone zainteresowanie tymi pralinkami również w okolicach Dnia Matki. Katalog Novelties jest dostępny do pobrania na www.slodkie.com.

Certyfikacja

Tym, na co coraz częściej zwracają uwagę nie tylko zamawiający słodycze reklamowe do swoich firm, ale także pojedynczy konsumenci, jest jakość i pochodzenie produktów. Gwarantem najlepszego wyboru są certyfikacje, którymi cieszy się coraz więcej produktów dostępnych na rynku.

– Dziś mówimy już o konsumentach świadomych, którzy wiedzą, jakich produktów oczekują. Wraz ze wzrostem świadomości rosną również wymagania, którym naturalnie musimy sprostać lub je antycypować. Fakt, że poziom wiedzy na temat składu produktów, dostępności wariantów słodkości bez alergenów czy kompostowalności surowców stale ewoluuje, nas jako producenta bardzo cieszy. Stała praca nad ofertą to klucz do sukcesu i wielka przyjemność, nie mamy czasu na rutynę dodaje Anna Garmada.

Slodkie podpowiada, na jakie certyfikaty warto zwrócić uwagę:

  1. IFS Food – jest gwarancją najwyższego poziomu bezpieczeństwa żywności, zgodności z prawem i powtarzalnej jakości oferowanych produktów.
  2. FSC – certyfikat gwarantujący, że użyty papier pochodzi z kontrolowanych wycinek drewna, lub recyklingu i jest pozyskiwany w sposób chroniący ekosystemy leśne.
  3. UTZ – licencja produktów zawierających kakao, kawę, herbatę oraz orzechy laskowe pochodzące z uczciwych i zrównoważonych upraw, w których interes ekonomiczny idzie w zgodzie z zachowaniem wysokich standardów etycznych i ekologicznych.

Część produktów posiada także dodatkowe oznakowania świadczące m.in. o: opakowaniach wykonanych z folii biodegradowalnej, opakowaniach podlegających w 100% recyklingowi, produktach wegańskich, bez mleka, glutenu, GMO, konserwantów czy cukru.

Podsumowując, szeroka gama produktów, atrakcyjne sposoby personalizacji, a także wybór słodyczy objętych certyfikatami czy oznaczeniami takie możliwości stoją przed zamawiającymi słodycze reklamowe. Dzięki najlepszym składnikom oraz rozwiniętej technologii smaczna i estetyczna słodkość przygotowana w nurcie zrównoważonego rozwoju jest dziś na wyciągnięcie ręki.