Logo

Event MIX

Rytuały zdrowia w Witalnej Wiosce SPA 

Rusza sezon ciepłych weekendów w SPA w hotelu Manor House. Odnowa biologiczna na świeżym powietrzu to propozycja Best SPA Hotel 2023 na weekendy od czerwca do września włącznie.

Cykliczne sesje w Witalnej Wiosce – wyjątkowym SPA pod gołym niebem – będą się odbywały w każdy piątek czerwca, lipca, sierpnia i września w godzinach 19:00-21:00. Witalna Wioska będzie też otwarta w czwartkowy wieczór podczas długiego weekendu czerwcowego (8-11.06.2023). Dla grup zorganizowanych są ustalane indywidualne terminy integracji „pod chmurką”.

Relaks na łonie natury

Cisza i spokój miejsca za miastem. Czyste powietrze. Bliskość kojącej zmysły przyrody. Wokół zabytkowy park z pięknym starodrzewem. Nad głową wieczorne niebo. To sielskie otoczenie Witalnej Wioski SPA w mazowieckich Chlewiskach. Owa bajkowa osada, zbudowana na terenie jednej z najstarszych posiadłości szlacheckich w Polsce, to dziś część Najlepszego Hotelu SPA w Polsce (nagroda Perfect SPA Awards 2023). Jest to miejsce stworzone z myślą o relaksie, oczyszczeniu i odmłodzeniu. Drewniane chaty saunowe, głębokie beczki, atrakcje pod chmurką i przestrzeń do biesiadowania – wszystko to sprzyja odpoczynkowi, regeneracji organizmu i wzmocnieniu sił witalnych.

Witalna Wioska SPA to 8 drewnianych chat z atrakcjami SPA. Są tu świeżo odnowione duża chata z sauną ziołową, o niższej temperaturze i zapachu polskich ziół miesząca do 26 osób oraz Ruska Bania (do 30 osób) z witkami brzozowymi do chłostania. Są też mniejsze chaty do 8 osób: 2 z beczkami polskimi, w których można wziąć gorącą kąpiel pod gwieździstym niebem lub pod dachem, chata z najcieplejszą sauną fińską i aromaterapią oraz chata z sauną świetlną na podczerwień. Znajdują się tu także beczki z zimną wodą i  japońska balia do szybkiego schładzania ciała, prysznice wrażeń i lodowe wiadro pod chmurką oraz biesiadne stoły przy płonącym ognisku. Całości dopełnia wygodne zaplecze obsługowo-techniczne: chaty barmana i gospodarza z toaletą i przebieralnią.

Energie żywiołów

– W Witalnej Wiosce SPA łączą się energie żywiołów Ognia, Powietrza, Wody i Ziemi, co służy chwili wytchnienia od codzienności i pomaga wyciszyć się, odstresować, odzyskać spokój i wewnętrzną równowagę. Korzystanie z naturalnych metod w miejscu przepełnionym dobrą energią i relaksującą atmosferą wspomaga zdrowie i przedłuża biologiczną witalność. Właśnie udostępniliśmy Gościom dwie chaty, w których można oddać się relaksowi: Ruską Banię i Chatę Ziołową. Zapach świeżego drewna, przytulność naturalnych materiałów, ciepło rozluźniające mięśnie i niwelujące napięcia doskonale wpisują się klimat naszego zewnętrznego SPA. Po rozgrzewającym saunowaniu można zanurzyć się w zimnej wodzie, można wziąć ciepłą kąpiel w wielkiej bani lub posiedzieć przy ognisku. Warto przejść ścieżką świetlno-powietrzną, podczas której naprzemiennie poddajemy ciało działaniu ciepła i zimna. Kuracja Kneippa niesie emocjonujące doznania i ma wiele zalet dla zdrowia – tłumaczy Małgorzata Przydacka, Szefowa SPA w hotelu Manor House.

Rytuały, które służą zdrowiu

Odnowa biologiczna w Witalnej Wiosce SPA jest dostępna zarówno dla gości hotelowych podczas indywidualnych pobytów, jak i dla osób z zewnątrz (spoza hotelu). Z kolei zorganizowane grupy konferencyjne w czasie wonnym od szkoleń mogą korzystać również ze Słowiańskich rytuałów zdrowia.  Relaks w saunach: fińskiej, ziołowej i infrared, kąpiele w beczkach z gorącą wodą lub w baniach z zimną wodą, a także masaże wykonywane stopami przez terapeutów i inne atrakcje w tym klimatycznym outdoorowym SPA, wspomagają poprawę ogólnej kondycji organizmu i samopoczucia. Czas spędzony w Witalnej Wiosce SPA służy poprawie zdrowia i samopoczucia, jest też bardzo przyjemny i ułatwia nawiązywanie relacji z innymi uczestnikami wieczornych sesji.

Obok Witalnej Wioski SPA znajduje się Chata Solna, w której codziennie odbywają się dobroczynne dla zdrowia seanse haloterapii (1 taki seans ma właściwości terapeutyczne, jak 3 dni spędzone nad morzem). Można też spędzić błogi czas w energetycznym Ogrodzie Medytacji z Kamiennym Kręgiem Mocy, Ogrodem Zen, spirala, labiryntem i Piramidą Horusa albo zwiedzać 10-hektarowy, zabytkowy park ścieżkami historyczną, przyrodniczą lub rekreacyjną. W Manor House znajduje się także wiele słowiańskich symboli. Są runy i głagolica w łączniku między Pałacem Odrowążów i strefą SPA&Wellness. W lodowni mieści się Muzeum Bogów i Bożków Słowiańskich, a w lochach można wysłuchać słuchowiska z miejscową legendą.

Mazowiecki kompleks hotelowy Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów***** to hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom, z najlepszym od lat holistycznym SPA w Polsce.

Więcej TUTAJ.


Więcej materiałów w podobnej tematyce przeczytasz TUTAJ.