Gadżety reklamowe Sztuczna inteligencja w walce z koronawirusem

Sztuczna inteligencja w walce z koronawirusem

97
0

Opracowane i produkowane w Katowicach urządzenie Clevell One, wykorzystując Sztuczną Inteligencję, pozwala zidentyfikować osoby z podwyższoną temperaturą ciała, znajdujące się na terenie zarówno dużych, jak i małych skupisk ludzkich.

Urządzenie posiada wbudowany sensor termiczny wskazujący osoby z podwyższoną temperaturą – a to jeden z głównych symptomów koronawirusa. Clevell One wykrywa potencjalnie chorych i dzięki ich identyfikacji, istnieje możliwość wprowadzenia działań ochronnych, skierowanych do innych osób znajdujących się np. na terenie przedsiębiorstw, firm produkcyjnych, centrów handlowych czy urzędów.

– Sytuacja pandemiczna, w jakiej obecnie się znajdujemy, powoduje zwiększoną absencję w sektorach produkcyjnych, gdzie praca zdalna nie wchodzi przecież w rachubę – mówi Grzegorz Szuba, prezes Zarządu Clevell AI. – Postanowiliśmy więc pomóc regionalnym przedsiębiorcom w ochronie ich pracowników przed koronawirusem, udostępniając czasowo produkowane w naszej spółce urządzenie do monitoringu zachorowań. Żeby skorzystać z bezpłatnego testu, wystarczy skontaktować się mailowo z przedstawicielem naszej firmy – podkreśla Grzegorz Szuba.

Polscy inżynierowie zaprojektowali Clevell One z myślą o niwelowaniu zagrożenia, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa. Obecnie jego podstawowym zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Ponieważ jednak Clevell One opiera się na algorytmach Sztucznej Inteligencji, w każdym momencie możliwe jest rozbudowywanie urządzenia o dodatkowe funkcjonalności. Zaliczyć można do nich m.in.: automatyczną rejestrację czasu pracy, rozpoznawanie pracowników, kontrolę dostępu czy wykrywanie osób nietrzeźwych oraz niebezpiecznych zachowań lub obiektów (np. zagubionego lub porzuconego bagażu).

Kontakt ws. rezerwacji urządzenia Clevell One: Mateusz Zapart, e-mail: m.zapart@clevell.ai

Urządzenie Clevell One wykrywa osoby z podwyższoną temperaturą w czasie rzeczywistym.

 Urządzenie Clevell One wykrywa osoby z podwyższoną temperaturą w czasie rzeczywistym.