Wydarzenia Zaprojektuj, stwórz i rozpocznij swoją karierę w branży opakowań!

Zaprojektuj, stwórz i rozpocznij swoją karierę w branży opakowań!

0

STREFA STUDENTA to konkurs kierowany do młodych projektantów z pasją tworzenia. Uczestnicy mają szansę rozpocząć swoją karierę w samym sercu branży opakowań – na Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations. To niezastąpiona okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i pozyskania pierwszych zawodowych zleceń.

Złożona formuła

Każde opakowanie jest projektowane przez specjalistów z zakresu kilku dziedzin, odpowiadając na potrzeby zarówno wizualne, jak i użytkowe. Dlatego nadesłane prace konkursowe rozstrzygane są w 3 kategoriach:

  • Kategoria Wrażenie – estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce. Takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nie bez znaczenia w tej kategorii jest również proces projektowy. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu;
  • Kategoria Funkcjonalność i Forma – nie tylko wygląd ma znaczenie! W tej kategorii oceniane są projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia czy zamknięcia opakowań – to elementy brane pod uwagę w Kategorii Forma. Oceniane są innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy;
  • Kategoria Szata Graficzna – jest to kategoria kierowana do grafików kreujących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań, tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane są ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet czy grafiki na opakowania jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

I etap – zadanie konkursowe

Zaprojektować i wykonać prototyp opakowania, etykiety bądź spójnej koncepcji graficznej opakowania dla linii produktowej – to zadanie konkursowe I etapu konkursu STREFA STUDENTA. Podstawą projektów był innowacyjny i zaskakujący pomysł, który może zostać wprowadzony do produkcji. Zgłoszone prace zostały ocenione przez profesjonalne Jury, składające się z praktyków i ekspertów branży opakowaniowej oraz graficznej.  Do ścisłego finału zakwalifikowano 17 prac. Lista laureatów została opublikowana 3 sierpnia 2021 r. na stronie internetowej TUTAJ w zakładce STREFA STUDENTA.