Event MIX Accor publikuje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku

Accor publikuje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku

0

Accor opublikował wyniki finansowe za pierwsze półrocze br. Jak zaznacza Grupa, choć są one niejednorodne na kluczowych rynkach, stale się poprawiają.

W pierwszym półroczu 2021 r. Accor odnotował przychód w wysokości 824 mln euro, a zysk netto grupy powrócił do dodatniego poziomu 67 mln euro. EBITDA na poziomie 120 mln euro wskazuje na tendencję do ożywienia, ze znaczną poprawą w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 r.

– Od maja obserwujemy wyraźne ożywienie – postępujący proces szczepień i ponowne otwieranie granic dają pozytywny impuls dla turystyki w sezonie letnim. W pierwszym półroczu Accor znacząco poprawił wyniki operacyjne. Nadal skutecznie i ostrożnie zarządzaliśmy naszą płynnością i inwestycjami, dzięki czemu jesteśmy elastyczni i przygotowani na pełne ożywienie branży. Jest jeszcze za wcześnie, aby w pełni określić prognozy na koniec roku, ale jesteśmy pewni, że będą pozytywne w niemal wszystkich szerokościach geograficznych – powiedział Sebastien Bazin, dyrektor generalny Accor.

W porównaniu z pierwszym półroczem 2019 r. wskaźnik RevPAR spadł o 60 proc. Liczba ta wynika ze zróżnicowanych sytuacji w poszczególnych krajach. Niektóre regiony odnotowały od pierwszego kwartału br. znaczną poprawę, podczas gdy inne nadal borykały się z ograniczeniami rządowymi związanymi z COVID-19.

Jednocześnie, w pierwszej połowie 2021 r. Accor powiększył globalne portfolio o 121 hoteli z 15 tys. pokoi. Oznacza to wzrost netto dla całej sieci o prawie 2 proc. w okresie 12 miesięcy. Tempo otwarcia brutto było powolne, w związku z wciąż ostrożnym podejściem właścicieli hoteli do zmian w branży.

Na koniec czerwca br. Grupa dysponowała portfelem 762 tys. pokoi (5 199 hoteli) i stabilnym pipeline 211 tys. pokoi (1 203 hotele). Na koniec lipca 2021 r. 93 proc. hoteli Grupy na całym świecie było otwartych.