Logo

Media & maszynyEtykiety i opakowania

Nowość od Fujifilm: system 46kUV Inkjet Printbar do szybkiej produkcji etykiet i opakowań

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego zintegrowanego systemu drukującego 46kUV Inkjet Printbar dla produkcyjnych zakładów przemysłowych, który umożliwia druk na szerokiej gamie materiałów do produkcji etykiet i opakowań.

System 46kUV Inkjet Printbar posiada konstrukcję typu drop-on-demand, która usprawnia przepływ pracy dzięki wysokim, wiodącym w branży prędkościom drukowania sięgającym 150 metrów na minutę. Co więcej, został wyposażony w autorską technologię głowic drukujących SAMBA® firmy Fujifilm, która wykorzystuje precyzję przetwarzania krzemowych mikroukładów elektromechanicznych (MEMS) i napylanie PZT. Ponadto, system cechuje natywna rozdzielczość 1200 dpi, która zaspokoi szeroki zakres dzisiejszych potrzeb dotyczących jakości etykiet. Może również indywidualnie drukować unikatowe kody QR, a także czcionki o wielkości nawet 2 punktów.

– Obserwujemy, że wykorzystanie druku atramentowego na rynkach etykiet i opakowań stale rośnie, biorąc pod uwagę jego zdolność do generowania wysokiej jakości wydruków zawierających dane zmienne – mówi Greg Balch, wiceprezes i dyrektor generalny grupy FUJIFILM Integrated Inkjet Solutions. – Wprowadzając system 46kUV Inkjet Printbar chcemy pomóc wypełnić ważną lukę na rynku druku w wysokiej rozdzielczości i z wysoką niezawodnością. – dodaje.

System 46kUV Inkjet Printbar firmy Fujifilm występuje w różnych szerokościach druku, w tym 254 mm, 330 mm, 432 mm i 508 mm, umożliwiając bezproblemową integrację z tradycyjnymi procesami druku i minimalizując konieczność długiego szkolenia i modyfikacji procesu. Z systemem 46kUV Inkjet Printbar może być używane oprogramowanie 3IC firmy Fujifilm do tworzenia dokumentów, aby wydajnie tworzyć dane zmienne. Konstrukcja modułu czyszczenia i serwisowania listwy drukującej ułatwia utrzymanie jakości obrazu. System 46kUV Inkjet Printbar wykorzystuje autorską, opatentowaną przez Fujifilm recyrkulację atramentu REDIJET® do optymalizacji jakości obrazu na całej szerokości druku, aby zminimalizować potrzebę regeneracji głowicy drukującej.

– Ta ekscytująca premiera podkreśla zaangażowanie firmy Fujifilm w naszą rosnącą gamę rozwiązań dla branży etykiet i opakowań. Naszym celem jest dostarczanie analogowych, cyfrowych i ekologicznych rozwiązań. Ta innowacja pokazuje, w jaki sposób nasze technologie druku analogowego i cyfrowego mogą się uzupełniać i została zaprojektowana z myślą o przetwórcach, aby umożliwić naszym klientom utrzymanie konkurencyjności przy jednoczesnym wykorzystaniu istniejących inwestycji w sprzęt analogowy, udostępniając nowe sposoby produkcji poprzez połączenie naszych rozwiązań cyfrowych, analogowych i chroniących środowisko. – podsumował Manuel Schrutt, dyrektor ds. opakowań, Fujifilm EMEA. 

System FUJIFILM 46kUV Inkjet Printbar jest już dostępny w sprzedaży na całym świecie.


Więcej newsów z branży TUTAJ.